ZAPOWIEDŹ: Trzymeczówka

ZAPOWIEDŹ: Trzymeczówka

Energa Czarni w niedzielę rozpoczną serię trzech trudnych meczów, które rozegrają w ciągu siedmiu dni. Na początku zmierzymy się z Polfarmeksem Kutno, który mimo wielu przeciwności losu, wciąż zaciekle walczy o awans do play-off, który byłby wielkim sukcesem dla beniaminka.

Niedziela , środa, sobota - w te dni Energa Czarni zmierzą się z bardzo wymagającymi rywalami, którzy wciąż pozostają w walce o swoje założone przed sezonem cele (a być może nawet o więcej). Polfarmex (niedziela) i Polski Cukier (środa) są w gronie zespołów z miejsc 8-10, z których tylko jeden osiągnie sukces, jakim będzie udział w play-off. Rosa (sobota) jest z kolei bezpośrednim rywalem słupszczan w rywalizacji o przewagę parkietu przed rozpoczęciem ćwierćfinałów.

Mecz z kutnianami rozegrany zostanie w niedzielę, ponieważ transmisję z niego zaplanował Polsat Sport News. Warto zauważyć, że pozostali rywale w większości rozegrają swoje spotkania w ramach 27. kolejki w piątek, aby mieć więcej czasu na przygotowanie do kolejnej. Starcie z Polfarmeksem będzie meczem wielkiej wagi dla obu drużyn. Energa Czarni muszą wygrać, by pozostać w walce o czwórkę, Polfarmex - by zachować swoje szanse na play-off.

W ostatnich tygodniach sytuacja beniaminka nieco się skomplikowała z powodu zbiegu kilku niekorzystnych wydarzeń. Dwa tygodnie temu, w być może decydującym spotkaniu z Treflem w Sopocie, kutnianie długo prowadzili i mogli wygrać. Nie stało się tak, ponieważ w połowie czwartej kwarty środkowy Trefla Tautvydas Lydeka przypadkowo trafił łokciem lidera Polfarmeksu Kwamaina Mitchella, doprowadzając do poważnej kontuzji szczęki, która wykluczyła Amerykanina z dalszej części sezonu. To wielka strata dla beniaminka, ponieważ Mitchell był jego najlepszym strzelcem (19,4 pkt.), podającym (5,3 as.) i przechwytującym (2,4 prz.).

Tydzień później zespół prowadzony przez Jarosława Krysiewicza mógł odrobić to, co stracił w Sopocie. Znów był lepszy od rywali przez większą część meczu, choć tym razem naprzeciw niego stali wicemistrzowie z Zielonej Góry. Jeszcze na dwie sekundy przed końcem Polfarmex prowadził, ale równo z końcową syreną faulowany przy rzucie za trzy był Russell Robinson. Amerykanin pewnie wykorzystał rzuty wolne (już bez gry) i Stelmet wygrał 68:66. Decyzja arbitra o tym przewinieniu Kamila Łączyńskiego była poddana szerokiej dyskusji w mediach i koszykarskich forach, ale nie mogła oczywiście już niczego zmienić.

Tym samym kutnianie tracą do Trefla i Polskiego Cukru jedno zwycięstwo i chcąc awansować do play-off, muszą wygrać w Słupsku. Dlatego możemy być pewni, że goście będą w niedzielę bardzo zmotywowani i dadzą z siebie wszystko. Rozdrażnieni ostatnimi niepowodzeniami są jeszcze bardziej zmobilizowani i już udowodnili, że nawet bez Mitchella są w stanie zagrozić najlepszym. Energa Czarni muszą więc rozegrać znacznie lepsze spotkanie, niż ostatnie w Tarnobrzegu, aby móc myśleć o pokonaniu Polfarmeksu.

Po stracie Mitchella w buty lidera kutnian próbuje wskoczyć Kamil Łączyński. W ofensywie naszych rywali więcej zależy jednak póki co od skrzydłowego z Czech Paricka Audy (13,1 pkt.) oraz rozgrywającego życiowy sezon Bartłomieja Wołoczyna (11,4 pkt.). Najpewniejszy punkt zespołu stanowi jednak podkoszowy Kevin Johnson, który mimo zaledwie 201 cm wzrostu jest wiceliderem ligi w zbiórkach (10,6 zb.), piątym blokującym (1,3) i drugim strzelcem Polfarmeksu (12,1 pkt.).

Oprócz czwórki wymienionych zawodników w składzie kutnian są gracze dopiero zbierający doświadczenia w TBL (Grochowski, Jakóbczyk), albo doświadczeni na pierwszoligowych parkietach, odgrywający do tej pory w ekstraklasie niezbyt duże role (Malczyk, Jarecki, Bartosz). Kluczowe może więc okazać się wywieranie ciągłej presji na zawodników pierwszej piątki oraz wpędzenie ich w kłopoty z faulami. Nie możemy jednak zapominać o ambicjach Polfarmeksu, które zagwarantują wysoki poziom emocji w tym meczu.

 Spotkanie między Energą Czarnymi a Polfarmeksem Kutno rozegrane zostanie 12 kwietnia o godz. 20:00, a transmisję na żywo przeprowadzi Polsat Sport News. Relację radiową przygotuje jak zawsze portal GP24.pl.

Skład naszych rywali:

  1. Kamil Łączyński / Grzegorz Grochowski
  2. Marcin Malczyk / Krzysztof Jakóbczyk
  3. Bartłomiej Wołoszyn / Jacek Jarecki
  4. Patrick Auda /
  5. Kevin Johnson / Mateusz Bartosz

Trenerem Polfarmeksu jest Jarosław Krysiewicz.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."