ZAPOWIEDŹ: Tylko zwycięstwo!

ZAPOWIEDŹ: Tylko zwycięstwo!

Po ostatnim pokazie siły w meczu z Asseco, który wygraliśmy aż 101:58, Energa Czarni znów wystąpią w Gryfii w roli murowanego faworyta. WKS Śląsk już w grudniu przestał myśleć o play-off i teraz nie gra już o nic. My co prawda nie zmienimy już swojego piątego miejsca w tabeli, ale kontynuujemy proces budowania charakteru przed ćwierćfinałem. Serdecznie zapraszamy Was na ten wtorkowy mecz, jego początek zaplanowano na godz. 19:00.

Forma rywali

Trudno mówić o wysokiej lub niskiej formie zespołu, który w każdym meczu – mimo wielu braków – gra o wygraną. Ostatnio udało im się pokonać AZS, Asseco i Stal, powalczyć z Rosą, ale zbiegło się to też z wysokimi porażkami Turowem i MKS Dąbrową Górniczą. W Słupsku na pewno zawodnicy z Wrocławia wyjdą na parkiet zmobilizowani, tym bardziej, że w składzie znajduje się aż trzech naszych byłych zawodników. Choć Śląsk myślami jest już w przyszłym sezonie, wcale nie znaczy, że obecnego nie chce zakończyć sukcesami.

Co za nami?

Wygrywamy wszystko u siebie, fatalnie przegrywamy na wyjazdach – ostatni tydzień nie przyniósł zmiany od tej reguły. Rewelacyjna postawa w sobotę pozwoliła nam pokonać na własnym parkiecie Asseco różnicą aż 43 punktów i trudno doszukać się jakiegoś słabego punktu w naszym zespole. W rozstrzygniętym spotkaniu okazję do zaprezentowania się otrzymali młodzi zawodnicy i bardzo dobrze ją wykorzystali. Jesteśmy pewni swojego miejsca przed play-off, niestety nie wiąże się ono z przewagą własnego parkietu. Dlatego musimy wygrywać dalej, by do ćwierćfinału podejść z jak największego rozpędu.

W pierwszej rundzie

Pewne i spokojne zwycięstwo słupszczan, którzy prowadzili od początku i kontrolowali przebieg wyniku do ostatnich minut. Nie obyło się całkowicie bez emocji, ponieważ jeszcze na początku ostatniej kwarty było tylko 62:64, ale wtedy rewelacyjna gra Justina Jacksona, Jarka Mokrosa i zwłaszcza Demonte Harpera pozwoliły nam cieszyć się z triumfu na parkiecie rywali 85:73. Najlepszym naszym zawodnikiem był Harper, autor 24 pkt., a 14 pkt. i 4 trójki dorzucił Mokros. Wśród gospodarzy 19 pkt. zdobył Jarvis Williams, którego nie ma już w składzie wrocławian.

Gwiazda przeciwników

Denis Ikovlev (SF – 14,7 pkt., 3,4 zb., 3,4 as.) – powrót wychowanego w Stanach Zjednoczonych Ukraińca do mocno osłabionego po rozwiązaniu umów z czterema Amerykanami Śląska był dla wielu niemałym zaskoczeniem. Ikovlev w ubiegłym sezonie był jedną z pierwszoplanowych postaci wrocławian, a teraz stał się już prawdziwym liderem WKS. Na parkiecie spędza średnio aż 33,5 min., co świadczy o tym, jak wiele od niego zależy na parkiecie.

Kluczowy pojedynek

Łukasz Seweryn – Michał Jankowski

Interesujący pojedynek dwóch rzucających, który można zatytułować: „Kto rzuci więcej trójek?”. Obaj zawodnicy znani są przede wszystkim z tego, że potrafią jak mało kto w tej lidze dziurawić kosz rywala zza łuku. Jankowskiemu w tym sezonie udało się już nawet trafić 7 trójek w jednym meczu! Nasz kapitan z kolei notuje najlepszą skuteczność  z dystansu od pięciu lat i jego 41,8% daje mu ósmą pozycję wśród najlepiej rzucających w całej lidze.

Trzy po trzy

MKS: Energa Czarni:
Punkty:

 1. Denis Ikovlev 14,7
 2. Witalij Kowalenko 10,6
 3. Michał Jankowski 10,0
Punkty:

 1. Demonte Harper 13,2
 2. Cheikh Mbodj 12,3
 3. czarni_slupsk Blassingame 11,9
Zbiórki:

 1. Witalij Kowalenko 5,8
 2. Denis Ikovlev 3,4
 3. Francis Han 2,8
Zbiórki:

 1. Justin Jackson 7,1
 2. Cheikh Mbodj 6,7
 3. Jarosław Mokros 5,4
Asysty

 1. Witalij Kowalenko 1,4
 2. Mateusz Jarmakowicz 0,9
 3. Michał Jankowski 0,5
Asysty:

 1. czarni_slupsk Blassingame 6,3
 2. Folarin Campbell 3,2
 3. Demonte Harper 3,1

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z WKS Śląskiem rozegrane zostanie w Hali Gryfia we wtorek (19 kwietnia) o godz. 19:00. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Słupsk w sieci Vectra, przekaz wideo ze spotkania dostępny będzie w serwisie emocje.tv, natomiast relacji radiowej będzie można posłuchać na portalu GP24.pl.

Skład naszych rywali

 1. Francis Han / Wojciech Jakubiak
 2. Michał Jankowski / Norbert Kulon
 3. Denis Ikovlev / Artur Wnętrzak
 4. Witalij Kowalenko / Maciej Krakowczyk
 5. Mateusz Jarmakowicz / Filip Pruefer

Trenerem WKS Śląska jest Emil Rajković.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."