ZAPOWIEDŹ: Uciec sąsiadom

ZAPOWIEDŹ: Uciec sąsiadom

Energę Czarnych i Rosę dzieli tylko jedno zwycięstwo. Dlatego też niezwykle ważne dla obu ekip spotkanie rozegrane zostanie w sobotę w Radomiu. Nasi koszykarze dzięki wygranej mogą oddalić się od sąsiadów w tabeli, natomiast zwycięstwo gospodarzy sprawi, że obie ekipy będą miały równy bilans. Jest to bez wątpienia mecz z rodzaju tych „za 4 punkty”.

Bardzo trudno jest wskazać faworyta sobotniego spotkania. Słupszczanie nie radzą sobie dotychczas najlepiej na wyjazdach, jednak w skali całego sezonu ogólnie prezentują się nieco lepiej od Rosy. Ta z kolei aspiruje do awansu do pierwszej szóstki i ewentualna wygrana z Energą Czarnymi może ją mocno do tego celu przybliżyć. Radomianie do rywalizacji z naszym zespołem podchodzą z wielką determinacją, bowiem mimo sporych ambicji nie wygrali jeszcze w tym sezonie z żadnym zespołem z czołowej piątki.

Rosa w obecnych rozgrywkach gra równo – nie sprawia niespodzianek, ale też nie odnotowuje przegranych z potencjalnie słabszymi od siebie drużynami. Jedyna wpadka naszym najbliższym rywalom zdarzyła się dwa tygodnie temu, kiedy po fatalnie rozegranej końcówce przegrali na własnym parkiecie z Polpharmą 63:64. Ale słupszczanie tydzień wcześniej również musieli uznać wyższość starogardzkiego zespołu, który właśnie w tym czasie zanotował wyraźną zwyżkę formy. W minioną środę w ramach Intermarche Basket Cup Polpharma została już całkowicie rozbita przez grających w osłabieniu słupszczan.

Po porażce z Kociewskimi Diabłami Rosa w ostatniej kolejce zrehabilitowała się swoim kibicom i wyraźnie pokonała na wyjeździe Kotwicę 81:67. Gospodarze groźni dla ekipy Wojciecha Kamińskiego byli tylko w trzeciej kwarcie, ale w ostatniej części radomianie znów dominowali. Świetną formą błyszczał ostatnio Korie Lucious, który choć kompletnie zawiódł z starciu z Polpharmą, w meczach w Kołobrzegu i Tarnobrzegu miał średnią aż 25 pkt. i 7 asyst. To właśnie rozgrywający jest obecnie pierwszoplanową postacią Rosy, a należy pamiętać, że w odwodzie pozostaje jeszcze Kamil Łączyński.

Energa Czarni w Radomiu po raz kolejny zagrają bez udziału Rodericka Trice’a, który wciąż zmaga się z urazem nogi. Zagra natomiast Michał Nowakowski, który odpoczywał w pucharowym meczu przeciwko Polpharmie, a z uwagi na braki naszego zespołu na obwodzie możemy liczyć na kolejne minuty naszych wychowanków, w szczególności Wojciecha Jakubiaka. Rosa również musi radzić sobie bez swojego lidera. W połowie grudnia poważnej kontuzji kolana doznał Elijah Johnson, który we wcześniej rozegranych meczach notował średnio ponad 13 pkt. w każdym spotkaniu i brał na siebie odpowiedzialność w kluczowych momentach.

W pierwszej rundzie Energa Czarni po słabym początku pokonali pewnie Rosę 73:63. Warto podkreślić, że w drugiej połowie radomianie zdobyli tylko 25 punktów, a aż 10 ze swoich 16 pkt. podczas odrabiania strat i wypracowywania przewagi zdobył Garrett Stutz. Choć nie był to najlepszy mecz słupszczan w tym sezonie, dzięki dobrej defensywie i zespołowości mogli oni zapisać na swoim koncie dwa punkty.

Rosa to nie tylko solidni rozgrywający. Należy uważać również na groźnych szczególnie z dystansu Jakuba Dłoniaka, Roberta Witkę i Łukasza Majewskiego. Pod koszami mnóstwo zbiórek zapewnia duet Kirk Archibeaque-Kim Adams, a wspiera ich jeszcze doświadczony Hubert Radke. Mimo to właśnie pod tablicami słupszczanie mogą szukać swoich przewag, gdyż bardzo dobrze spisuje się Stutz, a wprowadzany do zespołu Joseph Taylor z każdym meczem czuje się w naszej drużynie coraz lepiej.

Spotkanie między Rosą a Energą Czarnymi rozegrane zostanie w sobotę (18 stycznia) w Radomiu. Mecz będzie można obejrzeć za pośrednictwem płatnego przekazu wideo, natomiast transmisje radiowe przygotowały Polskie Radio Koszalin i tradycyjnie portal GP24.pl.

Skład naszych rywali:
1. Korie Lucious / Kamil Łączyński / Piotr Kardaś
2. Jakub Dłoniak / Jakub Zalewski
3. Łukasz Majewski / Damian Jeszke
4. Robert Witka / Hubert Radke
5. Kirk Archibeaque / Kim Adams
Trenerem Rosy jest Wojciech Kamiński.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."