ZAPOWIEDŹ: Zbudować charakter

ZAPOWIEDŹ: Zbudować charakter

Asseco do Słupska przyjeżdża walczyć o play-off, tocząc korespondencyjny pojedynek z Turowem o ósme miejsce w tabeli. Na drodze stają im Energa Czarni, którzy po kolejnym fatalnym meczu na wyjeździe będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom. Dlatego ten mecz jest bardzo ważny dla obu drużyn, które z pewnością zapewnią Wam fascynujące widowisko. Zapraszamy na Gryfię, początek meczu już o 18:00.

Forma rywali

Trzy słabe mecze z Turowem, AZS i WKS Śląskiem sprawiły, że Asseco omal nie wypadło z gry o play-off. Dwa zwycięstwa, w tym jedno zaskakujące na wyjeździe z Wilkami Morskimi, przywróciły szanse gdynianom, który mają mecz przewagi nad dziewiątym w tabeli Turowem. Ekipa Tane Spaseva jest na prostej drodze do zajęcia miejsca w upragnionej ósemce, a ewentualne zwycięstwo w Słupsku mogłoby przypieczętować jej sukces. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że czeka nas bardzo trudne spotkanie ze zdeterminowaną i nastawioną na walkę do ostatnich minut drużyną.

Co za nami?

Klęska w Kaliszu, dwa wspaniałe zwycięstwa z silnymi rywalami w Słupsku, klęska w Dąbrowie Górniczej. Sinusoida domowo-wyjazdowa Energi Czarnych trwa w najlepsze, co oczywiście nie powoduje poprawy nastrojów kibiców. Zmarnowaliśmy ostatnio swoją szansę na miejsce w pierwszej czwórce, ale wciąż mamy o co walczyć w tym sezonie. Naszym celem jest budowa jak najlepszej atmosfery, pewności siebie i charakteru przed czekającym nas trudnym play-off, gdzie będziemy musieli sobie radzić bez przewagi własnego parkietu. Wszystkie mecze do końca sezonu są absolutnie w naszym zasięgu i nie inaczej jest z pojedynkiem sobotnim z Asseco.

W pierwszej rundzie

To był jeden z najlepszych wyjazdów Energi Czarnych w tym sezonie. Pojechaliśmy do Gdyni jako faworyt i doskonale wywiązaliśmy się z tej roli. Pokonaliśmy Asseco aż 86:66, kontrolując wynik meczu od początku i zadając ostateczny cios w czwartej kwarcie. Najlepiej w naszym zespole zaprezentował się wtedy Cheikh Mbodj (17 pkt., 6 zb.), z którym zupełnie nie mogli sobie poradzić podkoszowi gospodarzy, przyczyniając się mocno do jego rekordu aż 14 wymuszonych fauli w meczu. Również 17 pkt. dla Asseco zdobył jego lider, Anthony Hickey.

Gwiazda przeciwników

Anthony Hickey (PG – 14,6 pkt., 3,7 zb., 3,1 as.) – młody Amerykanin doskonale odnalazł się w młodej ekipie z Gdyni. Miał zastąpić w zespole A.J. Waltona i okazało się, że wielokrotnie jest w stanie dać drużynie nawet więcej, niż obecny rozgrywający AZS.  Hickey jest najlepszym strzelcem, podającym i przechwytującym swojego zespołu, imponując przy tym bardzo wysoką jak na obwodowego skutecznością rzutów za 2 pkt. (52%).

Kluczowy pojedynek

Łukasz Seweryn – Przemysław Żołnierewicz

Jeszcze dwa sezony temu wspólnie grali w Asseco, gdzie Seweryn pełnił rolę mentora, a Żołnierewicz ucznia – bardzo pojętnego. Teraz nasz kapitan ponownie stanie naprzeciwko „Żołnierza”, który w ostatnich miesiącach dokonał wyraźnego postępu. Stał się trzecim strzelcem grającego o play-off zespołu i mimo zaledwie 20 lat gra bardzo dojrzale. Łukasz tymczasem jest ostatnio w znakomitej formie, rozgrywając jeden ze swoich lepszych sezonów w karierze i to nie tylko pod względem ofensywnym.

Trzy po trzy

MKS: Energa Czarni:
Punkty:

 1. Anthony Hickey
 2. Filip Matczak
 3. Przemysław Żołnierewicz
Punkty:

 1. Demonte Harper 12,9
 2. Cheikh Mbodj 12,3
 3. czarni_slupsk Blassingame 12,0
Zbiórki:

 1. Jakub Parzeński 6,4
 2. Frasunkiewicz / Szczotka 4,8
 3. Przemysław Żołnierewicz 4,4
Zbiórki:

 1. Justin Jackson 6,9
 2. Cheikh Mbodj 6,7
 3. Jarosław Mokros 5,4
Asysty

 1. Anthony Hickey 3,1
 2. Przemysław Frasunkiewicz 3,0
 3. Filip Matczak 2,7
Asysty:

 1. czarni_slupsk Blassingame 6,4
 2. Folarin Campbell 3,3
 3. Demonte Harper 3,2

 

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Asseco rozegrane zostanie w Hali Gryfia w sobotę (16 kwietnia) o godz. 18:00. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Słupsk w sieci Vectra, przekaz wideo ze spotkania dostępny będzie w serwisie emocje.tv, natomiast relacji radiowej będzie można posłuchać na portalu GP24.pl.

Skład naszych rywali

 1. Anthony Hickey / Sebastian Kowalczyk
 2. Filip Matczak / Bartosz Jankowski / Mariusz Konopatzki
 3. Przemysław Żołnierewicz / Wojciech Czerlonko
 4. Przemysław Frasunkiewicz / Piotr Szczotka
 5. Jakub Parzeński / Djordje Kaplanović / Maksym Morozow

Trenerem Asseco jest Tane Spasev.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."