Anthony Goods wzmacnia nasz zespół

Anthony Goods wzmacnia nasz zespół

Nowym zawodnikiem Energi Czarnych został Anthony Goods. Doświadczony Amerykanin może występować na obu pozycjach obwodowych, do Polski przyleciał z Francji, gdzie ostatnio występował w barwach Pau-Lacq-Orthez. Nie jest wykluczone, że będzie mógł zadebiutować już w niedzielę w telewizyjnym meczu z Polfarmeksem w Kutnie.

Anthony Goods jest absolwentem silnej uczelni Stanford, której w latach 2006-2009 był jednym z najlepszych strzelców, grając u boku obecnych gwiazd NBA – braci Brook’a i Robina Lopez. W swoim najlepszym sezonie zdobywał średnio po 16,2 pkt. Zanim wyruszył budować swoją karierę poza Stanami Zjednoczonymi, rozegrał dwa sezony na zapleczu najlepszej ligi świata – D-League.

Nasz nowy zawodnik ma na swoim koncie występy w Wenezueli i na Dominikanie, włoskiej Serie A (9,2 pkt.), ukraińskiej Superlidze (17,2 pkt., 3,8 as.), izraelskiej ekstraklasie (Hapoel Tel Awiw, Hapoel Holon, Galil Gilboa, Ironi Nes-Ziona – 17,4 pkt. w najlepszym sezonie) oraz we Francji, gdzie dobrze radził sobie w barwach Cholet Basket (12,9 pkt., 2,3 as. w 2014 r. i 7,2 pkt., 1,3 as. w sezonie 2015/2016).

W obecnym sezonie Goods reprezentował jedną z najsilniejszych obecnie drużyn francuskiej ekstraklasy, Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthez, gdzie rozegrał po cztery mecze w lidze krajowej i FIBA Europe Cup. Na francuskich parkietach notował średnio 9,8 pkt., 2,8 zb. i 2 asysty na mecz, w rozgrywkach międzynarodowych zdobywał dla swojej drużyny  9,8 pkt., 2,0 zb. i 2,2 as. Ostatnie spotkanie dla Pau Orthez rozegrał we wtorek, gdzie na Węgrzech przeciwko Albie Fehérvár uzbierał 13 punktów i 4 asysty.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."