Chavaughn Lewis nowym rzucającym

Chavaughn Lewis nowym rzucającym

Amerykanin Chavaughn Lewis został nowym zawodnikiem Energi Czarnych. 23-latek w ubiegłym sezonie dotarł do półfinału litewskiej ekstraklasy i z powodzeniem występował w rozgrywkach FIBA Europe Cup w barwach Juventusu Uciana, będąc jednym z liderów swojej drużyny. Lewis zastąpi w naszej drużynie Stanley’a Burrella.

Chavaughn Lewis ma 23 lata i jest dopiero na początku swojej zawodowej kariery, ale już w swoim pierwszym sezonie w Europie dał się poznać jako bardzo skuteczny i efektowny koszykarz. Jest absolwentem Maris College, którego został najlepszym strzelcem w historii, notując rokrocznie progres średniej zdobywanych punktów – od 14,4 pkt. w debiutanckim sezonie do 20,5 na ostatnim roku studiów. Dwukrotnie starał się dostać do NBA poprzez rozgrywki ligi letniej w Orlando, ale ani w barwach Philadelphia 76ers, ani Detroit Pistons nie udało mu się to.

Chavaughn Lewis w lidze LKL (playlista)

Zawodową karierę Lewis rozpoczął w ubiegłym sezonie na Litwie, reprezentując barwy ówczesnego brązowego medalisty Juventusu Uciana. W lidze litewskiej Juventus radził sobie na tyle dobrze, że ponownie zameldował się w półfinale, ale tym razem sezon zakończył bez medalu. Lewis na Litwie zdobywał średnio 11,5 pkt., 3,6 zb., 3,2 as. i 1,2 prz. na mecz.

Prowadzony do kolejnych zwycięstw m.in. przez Lewisa Juventus całkiem nieźle zaprezentował się w także w rozgrywkach FIBA Europe Cup, z których dopiero w walce o ćwierćfinał został wyeliminowany przez Cibonę Zagrzeb. W międzynarodowej lidze Lewis zdobywał średnio 11,1 pkt., 3,5 zb., 2,1 as. i był trzecim przechwytującym rozgrywek ze średnią 2,2.

- Lewis jest graczem, który wie, jak zdobywać punkty, najlepiej czuje się w wejściach pod kosz. Otrzymaliśmy sporo pozytywnych opinii na jego temat, m.in. od pracujących na Litwie Dainiusa Adomaitisa i Tomasa Pacesasasa – mówi prezes Energi Czarnych Andrzej Twardowski.

Chavaughn Lewis dołączy do zespołu 2 listopada. Zawodnik będzie mógł wystąpić w meczu z Anwilem po pozytywnym przejściu testów medycznych oraz przeprowadzeniu wszystkich formalności.

 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."