Dominic Artis kolejnym wzmocnieniem

Dominic Artis kolejnym wzmocnieniem

Amerykanin Dominic Artis został nowym zawodnikiem Czarnych Słupsk. Zawodnik ma 192 cm wzrostu i może występować na obu obwodowych pozycjach, ale bliżej mu do klasycznego rozgrywającego. Najbliższy sezon będzie jego zawodowym debiutem po zakończonej nauce w NCAA.

Dominic Artis swoją karierę w NCAA rozpoczynał w Oregonie, gdzie już jako 19-latek notował na swoim koncie ponad 8 pkt., 2 zb. i 3 as. na mecz. W 2015 r. przeniósł się do University of Texas at El Paso, gdzie szybko wywalczył sobie wiodącą rolę. W ostatnim roku nauki był już absolutnym liderem swojej drużyny, notując na swoim koncie ok. 15 pkt., 6,5 zb., 6 as. i 2 prz. w każdym meczu. Tym samym był drugim strzelcem oraz najlepszym asystującym, zbierającym i przechwytującym UTEP.

Nasz nowy rozgrywający w swojej grze bazuje na dobrych warunkach fizycznych, atletyzmie i umiejętnościach kierowania grą całego zespołu. Gra bardzo efektownie, przy czym zawsze szuka podania do kolegów i pomaga im wypracować odpowiednie pozycje do rzutu. Swoją skoczność i waleczność wykorzystuje przy walce o zbiórki, notując – jak na rozgrywającego – imponujące wskaźniki.

Witamy w Słupsku!

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."