Druga runda musi być nasza!

Druga runda musi być nasza!

Drugą rundę sezonu zasadniczego rozpoczynamy w niedzielę od rewanżu w Kutnie za bolesną przegraną z Polfarmeksem na inaugurację w Gryfii. W naszym składzie jest już Anthony Goods i będzie miał okazję do debiutu – oby udanego! Spotkanie będzie można obejrzeć w Polsacie Sport News, początek transmisji zaplanowano o godz. 12:30.

Forma rywali

Zaledwie trzy zwycięstwa w całym sezonie, w tym jedno walkowerem ze Stelmetem Zielona Góra, ostatnie miejsce w tabeli wraz z Siarką i Startem – to zdecydowanie nie jest dobry sezon dla kutnian. Ostatnio drużynę Krzysztofa Szablowskiego opuścił jej najlepszy strzelec, Dardan Berisha, przez co nawet wzmocnienie D.J. Thompsonem nie jest mocno zauważalne. Obecnie nasi rywale są w trakcie fatalnej serii aż 11 przegranych z rzędu i przełamanie jest im bardzo potrzebne, dlatego musimy spodziewać się po nich wielkiego zaangażowania, walki o każdą piłkę i nieustępliwości do ostatnich sekund.

Co za nami?

Niewiele dobrego, czyli dwie przegrane – u siebie z MKS i na wyjeździe z Miastem Szkła. Spory ruch w naszym składzie w ostatnich tygodniach nie przyniósł ze sobą oczekiwanych wyników, zespół wciąż jest w budowie, a przed nami już druga runda sezonu. Drużynę opuścił Kevin Anderson, który nie przeszedł testów sportowych, a w jego miejsce udało nam się pozyskać Anthony’ego Goodsa, przygotowującego się z zespołem do spotkania z Polfarmeksem. W drugiej części sezonu musimy prezentować się zdecydowanie lepiej, ponieważ wizja braku miejsca w play-off nie jest odległa. Pierwszy przystanek – Kutno, tylko po zwycięstwo!

W pierwszej rundzie

Szok i niedowierzanie. Na otwarcie sezonu nasi koszykarze nie poradzili sobie we własnej hali z Polfarmeksem, który, jak się dziś okazuje, wyrwał w Słupsku swoje jedno z zaledwie dwóch zwycięstw odniesionych na parkiecie w tym sezonie. Na 15 sekund przed końcem Mateusz Bartosz trafił z rogu za trzy, ustalając wynik meczu na 79:78 dla gości. Szansę na wygranie tego meczu dla nas miał czarni_slupsk Blassingame, ale spudłował oba rzuty wolne w naszej przedostatniej akcji oraz rzut z dystansu w ostatniej. Mimo to i tak był naszym najlepszym tego dnia zawodnikiem z 19 pkt. i 8 as. na koncie. Dla Polfarmeksu 21 pkt. zdobył Berisha, a 16 pkt. miał Devante Wallace.

Gwiazda przeciwników

Devante Wallace (SG/SF – 10,6 pkt., 2,5 zb., 1,5 as.) – po odejściu z drużyny Dardana Berishy to właśnie na Wallace’ie spoczęła największa odpowiedzialność za ofensywne poczynania Polfarmeksu. Ostatnio zdobył 20 pkt. w meczu wyjazdowym z MKS, ale nie przełożyło się to na sukces jego drużyny. Wallace oprócz tego, że jest niezłym strzelcem (38% za 3), jest dobrym defensorem, który potrafi rywalizować z graczami z pozycji od 1 do 3.

Kluczowy pojedynek

David Kravish – Michael Fraser

Starcie 9. i 6. zbierających PLK, którzy prezentują zupełnie odmienne style gry. Podczas gdy Kravish często wykorzystuje swoją skuteczność w rzutach z półdystansu i jest bardzo pożyteczny w grze pick’n’roll, Fraser jest typowym podkoszowym „twardzielem”. Jego żywiołem jest walka pod samą obręczą, gdzie często stanowi zaporę nie do przejścia. Świetnie zastawia i zbiera, w swojej grze opiera się na swojej wyjątkowej sile i atletyzmie.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Polfarmeksem rozegrane zostanie w niedzielę (29 stycznia) o godz. 12:40 w Kutnie. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport, jej początek zaplanowano na 12:30.

Skład naszych rywali

  • D.J. Thompson / Grzegorz Grochowski
  • Devante Wallace / Sebastian Kowalczyk
  • Jacek Jarecki / Arkadiusz Kobus
  • Michał Gabiński / Maksym Sałasz
  • Michael Fraser / Mateusz Bartosz

Trenerem Polfarmeksu jest Krzysztof Szablowski.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."