STK Czarni Yankees Słupsk w ½ finałów

STK Czarni Yankees Słupsk w ½ finałów

STK Czarni Yankees Słupsk zagrali w miniony weekend w ¼ finałach Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn u14 w Opalenicy i wzorem "starszych kolegów" z Energa Czarni Słupsk awansowali do ½ finałów.

Podopieczni trenera Roberta Kozłowicza rozegrali od piątku do niedzieli (12-14 maja) trzy mecze. W pierwszym ulegli wysoko gospodarzom Basket Team Opalenica 66:36 (23:22). Z pewnością chłopców stać było na więcej, ale pierwszy tak ważny dla nich mecz, stres, do tego podróż i w konsekwencji brak koncentracji mocno przyczyniły się do porażki. Punkty (Cezary Jankowski 11 (1x3), Bartosz Olechnowicz 10)

Kolejnego dnia arcyważny mecz z Kuźnią Stalowa Wola (trener: Roman Prawica) i fantastyczne zwycięstwo. Chłopców do wygranej 67:41 poprowadził kapitan zespołu Cezary Jankowski który zdobył 18 pkt (2x3), Alan Duda 14 oraz Bartosz Olechnowicz 10 pkt, 10 zbiórek.

Jednak aby awansować potrzebne było jeszcze zwycięstwo w niedzielnym meczu z niezwykle silną fizycznie drużyną – Unii Tarnów. Chociaż do przerwy przegrywaliśmy 21:23, to ostatecznie wygraliśmy 56:45 (punkty: Cezary Jankowski 19 (2x3); 7 przechwytów; Bartosz Olechnowicz 18 (9 zbiórek).

Czarni zagrali w składzie: Cezary Jankowski; Alan Duda, Patryk Wasiura, Michał Oleksy, Adam Kalinowski, Mateusz Zach, Wiktor Malek, Eryk Adamiec, Leon Łochowski, Eryk Świtalski, Bartosz Olechnowicz, Igor Adamski.

Organizatorzy wręczyli nagrody indywidualne: Cezary Jankowski i Bartosz Olechnowicz zostali wybrani do najlepszej „piątki" turnieju.

Losowanie grup ½ finałowych już w środę. 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."