Cel: podtrzymać serię

Cel: podtrzymać serię

Przed nami kolejny mecz ligowy. W środę, 8 listopada zmierzymy się w „Azoty Arenie” z zespołem King Szczecin. Początek starcia o godzinie 18:00.

Gopodarze

King Szczecin, prowadzony przez Mindaugasa Budzinauskasa, to zespół, który do tej pory rozegrał najwięcej spotkań w lidze – 8. Aktualnie znajdują się na dwunastym miejscu w tabeli z bilansem 3-5. Wszystkie 3 zwycięstwa odnieśli na własnym parkiecie, pokonując między innymi aktualnego Mistrza Polski – Stelmet BC Zieloną Górę. Jednak w trzech ostatnich spotkaniach drużyna Kinga schodziła z parkietu pokonana. Ostatnio przegrali na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec. Teraz podopieczni trenera Budzinauskasa będą chcieli odbudować się po ostatnich porażkach. Nasi środowi rywale to zespół, który nie tylko sporo rzuca za 3 punkty (średnio 23 oddane rzuty), ale także i dużo zbiera – 35 „desek” na mecz. Nasi podkoszowi będą mieli więc sporo roboty z powstrzymaniem solidnie grającego w tym sezonie Mateusza Bartosza, skaczącego Darrella Harrisa oraz gigantycznego Adrieja Desatnikova.

Gwiazda zespołu

To dobrze nam znany Paweł Kikowski. Po epizodzie w lidze włoskiej polski rzucający zdecydował się na powrót do Szczecina, gdzie jest wiodącą postacią. Średnio zdobywa prawie 16 punktów dodając do tego 3 zbiórki i blisko 4 asysty. Jest także najdłużej przebywającym „Wilkiem” na parkiecie. Nasi obwodowi będą mieli z nim ręce pełne roboty.

Co u nas?

Jesteśmy po porażce z Polskim Cukrem Toruń, ale przez jakiś czas pokazaliśmy, że potrafimy grać jak równy z równym z lepszymi zespołami. Jeśli tylko poprawimy skuteczność, która w ostatnim spotkaniu była naszym mankamentem oraz zagramy agresywniej w obronie to będziemy w stanie podtrzymać serię zwycięstw z zespołem ze Szczecina. Łatwo nie będzie, ale walczyć będziemy o każdy punkt.

Kluczowy pojedynek: Tauras Jogela – Justin Watts

Przed nami bardzo ciekawy pojedynek na pozycji niskiego skrzydłowego. Obaj zawodnicy oddają sporo rzutów. Litwin jest wyższy, z kolei Amerykanin silniejszy. Obaj dużo zbierają i grają wszechstronnie. Zapewne Jogela będzie wykorzystywał przewagę wzrostu, jednak Justin na pewno tanio skóry nie sprzeda i będzie grał twardo w obronie i szukał okazji do minięć i wjazdów pod kosz.

Mecz z podtekstem

Mecz w Szczecinie będzie miał szczególne znaczenia dla naszego trenera – Marka Łukomskiego, który pochodzi właśnie ze stolicy zachodniopomorskiego, a ostatnie dwa sezony spędził jako szkoleniowiec Kinga. Sam przyznał ostatnio na konferencji prasowej, że ten mecz będzie dla niego szczególny. Zarazem obiecał, że zrobi wszystko, aby seria zwycięstw Czarnych nad szczecińskim zespołem została podtrzymana. Oby!

Skład rywali

Sebastian Kowalczyk / Jimmy Gavin
Paweł Kikowski / Martynas Paliukenas / Kostas Jonuska
Tauras Jogela / Maciej Majcherek
Mateusz Bartosz / Łukasz Diduszko / Maciej Adamkiewicz
Darrell Harris / Adriej Desatnikov

Gdzie oglądać i słuchać?

Emocje.tv (płatna relacja live)
Radio Słupsk 95,3 FM

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."