Ciężka układanka

Ciężka układanka

Przed nami kolejny mecz. Już w środę, 15 listopada zmierzymy się w Hali Gryfia z Treflem Sopot. Początek starcia o godzinie 18:15.

Goście

Trefl Sopot, prowadzony przez trenera Marcina Klozińskiego aktualnie ma bilans 4-3. To drużyna dobrze zbilansowana. Aż 5 zawodników zdobywa dwucyfrową liczbę punktów. Sopocianie także dobrze rzucają z dystansu – w każdym spotkaniu trafiają prawie 10 takich rzutów przy 38%. Jednak siłą Trefla są zawodnicy podkoszowi. Filip Dylewicz, Nikola Marković i Steve Zack to silny zestaw podkoszowy kreowany przez amerykańskiego rozgrywającego – Brandona Browna (13 pkt, 5 as.)

Ostatnio nasi środowi goście przegrali jednak u siebie z PGE Turowem Zgorzelec, więc zapewne będą chcieli szybko zregenerować się po porażce. Najlepszym strzelcem był wchodzący z ławki Jakub Karolak – 17. Warto dodać, że Trefl ma solidną ławkę rezerwowych co jest ich dodatkowym atutem. Ciekawie zapowiada się starcie rezerwowych - Kuby Karolaka z Drew Brandonem.

Gwiazda zespołu

Filip Dylewicz. Były reprezentant Polski, który ostatnio rozegrał swój 600-ny mecz w Polskiej Lidze Koszykówki rozgrywa bardzo dobry sezon. Mimo, że w poprzednim spotkaniu rzucił tylko 5 punktów, to we wcześniejszych imponował formą i skutecznością. Biorąc pod uwagę to, że „Dylowi” dobrze gra się w słupskiej Gryfii należy na niego uważać. Razem z wszechstronnym Nikolą Markoviciem tworzą bardzo groźny duet ofensywny.

Co u nas?

Jesteśmy po porażce w Szczecinie, gdzie przez 3 kwarty toczyliśmy wyrównany bój z Kingiem. W czwartej odsłonie zabrakło nam jednak sił. Dodatkowo zabrakło Justina Wattsa. Teraz także łatwo nie będzie bo Trefl to wymagający rywal, co pokazał chociażby w Radomiu pewnie pokonując Rosę. Jednak jesteśmy pewni, że przy Waszym gorącym wsparciu będziemy w stanie odnieść zwycięstwo. Liczymy także na ponowne dobre występny naszych kapitanów, Łukasza Seweryna i Mantasa Cesnauskisa, którzy w Szczecinie byli bardzo dobrze dysponowani zza łuku. W sumie trafili 8/13 rzutów dystansowych. Bardzo dużo będzie zależało od naszego lidera – Dominica Artisa.

Kluczowy pojedynek

C.J. Aiken – Nikola Marković.

Mimo, że Serb jest raczej silnym skrzydłowym często swoje minuty gra także na pozycji centra, gdzie czekać będzie na niego nasz fruwający Aiken. Obaj potrafią zagrać bardzo efektownie. Pojedynek wszechstronnego i wyszkolonego technicznie Markovicia ze skocznym Amerykaninem powinien być jedną z ozdób meczu.

Skład rywali

Brandon Brown / Łukasz Kolenda
Piotr Śmigielski / Jakub Karolak / Sebastan Walda
Michał Kolenda / Artur Mielczarek
Nikola Marković / Filip Dylewicz / Maciej Żmudzki
Steve Zack / Marcin Stefański / Jakub Motylewski 

Gdzie oglądać/słuchać
Kibiców, którzy nie mają możliwości przybycia na Halę Gryfia zapraszamy do skorzystania z relacji w:
-Telewizja Słupsk (dla abonentów TV Vectra)
-Emocje.tv (płatna relacja live)
-Radio Słupsk 95,3 FM

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."