Czarni vs TBV Start Lublin

Czarni vs TBV Start Lublin

Przed nami kolejny mecz ligowy. W piątek, 19 stycznia zagramy w Lublinie z miejscowym TBV Startem. Początek spotkania o godzinie 19:30.

Gospodarze
TBV Start prowadzony przez trenera Davida Dedka zajmuje aktualnie w ligowej tabeli dziesiąte miejsce, legitymując się z bilansem 9:8. Ostatnio lublinianie przegrali po aż trzech dogrywkach w Zgorzelcu z tamtejszym PGE Turowem 111:123. Najlepszym strzelcem Startu w tamtym spotkaniu był Chavaughn Lewis – autor 31 punktów. To właśnie on wspólnie z Jamesem Washingtonem tworzą siłę ataku Startu Lublin. Obaj zdobywają najwięcej punktów dla zespołu, rozdając przy tym sporo asyst. To na nich przede wszystkim powinna skupić się nasza obrona. Obu Amerykanów dobrze wspomagają doświadczeni Marcin Dutkiewicz i Uros Mirković. Czeka nas bardzo ciężki pojedynek.

Gwiazda zespołu
Chavaughn Lewis. Nasz były zawodnik jest aktualnie najlepszym strzelcem całej ligi ze średnią ponad 20 punktów. Dokłada do tego także prawie 6 zbiórek i 4 asysty. To Amerykanin jest największą gwiazdą Startu. To także on był najlepszym strzelcem lublinian, kiedy ci zawitali w hali Gryfia.

Co u nas?
Jesteśmy po ciężkim boju w Warszawie. Niestety przegraliśmy z Legią zaledwie dwoma punktami, ale mimo wszystko dla naszych zawodników należą się brawa. W okrojonym składzie potrafiliśmy odrobić 25 punktową stratę do rywala i walczyć do końca. Niestety nie udało nam się doprowadzić do dogrywki ostatnim rzutem.
Kluczowy pojedynek: Chavaughn Lewis – Drew Brandon
Wszechstronni, młodzi, efektownie grający amerykańscy obwodowi. Z pewnością ich pojedynek powinien być ozdobą piątkowego spotkania.

Skład rywali
James Washington / Michael Gospodarek
Chavaughn Lewis / Jakub Zalewski
Marcin Dutkiewicz / Wojciech Czerlonko
Uros Mirković / Bartosz Ciechociński / Paweł Kowalski
Roman Szymański / Darryl Reynolds

Gdzie oglądać/słuchać?
Emocje.tv (płatna transmisja live)

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."