Czas na Derby!

Czas na Derby!

Przed nami kolejny mecz ligowy. Starcie inne niż zwykle. Czas na Derby. W sobotę 16 grudnia zmierzymy się w Koszalinie z miejscowym AZS. Początek meczu o godzinie 18:00.

Gospodarze
Zespół AZS Koszalin prowadzony przez Serba Dragana Nikolicia zajmuje aktualnie w ligowej tabeli czternastą pozycję, legitymując się z bilansem 3:8. Ostatnio Akademicy przegrali w Zgorzelcu z PGE Turowem wysoko, bo aż 78:106. Najlepszym strzelcem koszalinian był Jakub Dłoniak – autor 21 punktów. Jednakże w zespole AZS są zawodnicy, którzy potrafią zdobywać punkty. Uważać trzeba przede wszystkim na Qyntela Woodsa (12 pkt), Diante Baldwina (9,5) i Modestasa Kumpysa (13). Dodatkowo wśród gospodarzy pojawi się nowy środkowy – Aleksandar Marelja. Grający na własnym parkiecie AZS z pewnością postawi nam bardzo trudne warunki.

Gwiazda zespołu
Mimo blisko 37 lat jest nią wciąż Qyntel Woods. Amerykanin dalej potrafi zagrać skutecznie i efektownie. Nie jest najlepszym strzelcem swojego zespołu, ale to wciąż od niego bardzo wiele zależy.

Co u nas?
Jesteśmy po bardzo solidnym meczu w Dąbrowie Górniczej, gdzie minimalnie przegraliśmy z MKS. Zagraliśmy bardzo ambitnie i pokazaliśmy pazur. Naszym najlepszym strzelcem w tym spotkaniu był Justin Watts – 18. Mamy nadzieje, że w sobotę będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie w Koszalinie i z pomocą kibiców zagramy podobnie a nawet lepiej niż w Dąbrowie.

Kluczowy pojedynek: Qyntel Woods – Justin Watts.
Bardzo ciekawe starcie dwóch amerykańskich skrzydłowych. Woods jest wyższy, Watts silniejszy. To zapewne Justin będzie miał za zadanie powstrzymać byłego zawodnika NBA. Obaj potrafią zagrać wszechstronnie i widowiskowo dlatego ich rywalizacja może być jedną z ozdób całego meczu.
Skład rywali
Igor Wadowski / Diante Baldwin
Modestas Kumpys / Jakub Dłoniak
Qyntel Woods / Aleksander Leńczuk
Damian Jeszke / Kacper Młynarski
Szymon Kiwilsza / Laimonas Chatkievicius / Aleksandar Marelja

Gdzie oglądać/słuchać
Kibiców, którzy nie mają możliwości przybycia na halę zapraszamy do skorzystania z relacji w:
- Emocje.tv (płatna relacja live)
- Radio Słupsk 95,3 FM

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."