(Po)Walczymy w Zgorzelcu

(Po)Walczymy w Zgorzelcu

Przed nami kolejny mecz ligowy. W środę 3-go stycznia zagramy na wyjeździe w Zgorzelcu z miejscowym PGE Turowem. Początek starcia o godzinie 18:30.

Gospodarze

Zespół PGE Turowa prowadzony przez trenera Michaela Claxtona zajmuje aktualnie piąte miejsce w ligowej tabeli, legitymując się z bilansem 8-6. Ostatnio zgorzelczanie przegrali w Radomiu z Rosą 82:109. Najlepszym strzelcem zespołu był Cameron Ayers – autor 25 punktów. To właśnie na niego musimy bardzo uważać. Turów to zespół, który bardzo dobrze rzuca za 3 punkty – trafia średnio prawie 10 takich rzutów przy skuteczności 41%. Ale nie tylko „trójki” są groźną bronią zespołu Claxtona. Bardzo ważnym elementem jest także gra podkoszowych. Oni także zdobywają sporo punktów. W ekipie naszego środowego rywala czterech zawodników zdobywa 10 i więcej oczek. Bardzo ciężko będzie nam pokonać team z przygranicznego miasta, zwłaszcza na ich parkiecie gdzie są bardzo mocni.

Gwiazda zespołu

Cameron Ayers. Amerykanin jest zdecydowanie najlepszym snajperem Turowa, a w dodatku gra na bardzo dobrej skuteczności. 61% za 2, 47% za 3 i 95% za 1 naprawdę robią wrażenie. W duecie ze swoim rodakiem - Rodem Camphorem – tworzą groźny duet na obwodzie.

Co u nas?

Podobnie jak PGE Turów – również przegraliśmy ostatnio w Radomiu z Rosą. Naszym najlepszym strzelcem był Justin Watts, który rzucił 16 punktów. Momentami graliśmy naprawdę dobrze i walczyliśmy, ale to niestety nie wystarczyło na bardzo dobrze grającą tego dnia Rosę. Teraz jedziemy na trudny teren do Zgorzelca gdzie oczywiście damy z siebie wszystko.

Kluczowy pojedynek: Cameron Ayers – Justin Watts

Ciekawe starcie najlepszych strzelców swoich ekip. Ayers to strzelec, grożący serią rzutów z dystansu, Watts z kolei gra bardziej siłowo i atakuje basket. Mimo różnego stylu gry ich pojedynek może być ozdobą spotkania.

Skład rywali

Rod Camphor / Jakub Koelner

Bartosz Bochno / Jacek Jarecki / Michał Lichnowski

Cameron Ayers / Jakub Patoka

Kacper Borowski / Stefan Balmazović

Brad Waldow / Kostas Petrukonis

Gdzie oglądać/słuchać?

- emocje.tv (płatna transmisja live)

- Radio Słupsk 95,3 FM

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."