Pójść za ciosem i sprawić prezent

Pójść za ciosem i sprawić prezent

Przed nami kolejny mecz ligowy. Już w sobotę 23 grudnia zagramy ostatni mecz w 2017 roku przed własną publicznością. Naszym przeciwnikiem będzie Miasto Szkła Krosno. Początek starcia o godzinie 18:00.

Goście
Miasto Szkła, prowadzone przez trenera Kamila Piechuckiego melduje się obecnie na czternastym miejscu w ligowej tabeli. Bilans zespołu to 3:8. Ostatnio nasz przedświąteczny rywal przegrał w Zgorzelcu z PGE Turowem 81:87. Najlepszym strzelcem gości byli jednocześnie Peter Alexis, Krzysztof Jakubczyk oraz Jakov Mustapić – po 15 punktów. Trzeba na nich uważać, ale nie tylko. Najlepiej punktującym zawodnikiem krośnian jest JayVaughn Pinkston – blisko 18 punktów w każdym spotkaniu. Uważać trzeba także na skrzydłowych – dobrze nam znanego Marcina Srokę oraz Szweda Antona Gaddeforsa. Miasto Szkła jest solidnie zbilansowane i w każdym spotkaniu inny zawodnik może zabłysnąć. Musimy twardo bronić i ograniczyć całą drużynę. 

Gwiazda zespołu
Wspomniany JayVaughn Pinkston. Niewysoki Amerykanin gra pod koszem, ale potrafi rzucić trójkę. Z ławki rezerwowych jest najlepszym strzelcem krośnian. Efektownie grający Pinkston, mimo braku centymetrów może nam napsuć sporo krwi.

Co u nas?
Wreszcie przerwaliśmy serię porażek wygrywając w Derbach z AZS-em Koszalin. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, ale za bardzo wszechstronny mecz należy pochwalić Drew Brandona. Zagrał bardzo dobre zawody  i w sobotę liczymy na powtórkę. Chcemy pójść za ciosem i sprawić naszym kibicom prezent pod choinkę. 

Kluczowy pojedynek: 
​Justin Watts kontra Anton Gaddefors

Ciekawy pojedynek skrzydłowych. Szwed jest wyższy, Justin silniejszy. Od Szweda nie zależy tak wiele, jak od naszego Amerykanina, ale akcje indywidualne obu panów powinny być jedną z ozdóbek meczu.

Skład rywali
Davis Lejasmeiers / Grzegorz Grochowski / Michał Musijowski
Krzysztof Jakóbczyk / Jakov Mustapić
Dariusz Oczkowicz / Marcin Sroka
Anton Gaddefors / Damian Pogoda
Peter Alexis / JayVaughn Pinkston

Gdzie oglądać/słuchać
Kibiców, którzy nie mają możliwości przybycia na Halę Gryfia zapraszamy do skorzystania z relacji w:
- Telewizja Słupsk (dla abonentów TV Vectra)
- Emocje.tv (płatna relacja live)
- Radio Słupsk 95,3 FM

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."