Pójść za ciosem i wygrać w Warszawie

Pójść za ciosem i wygrać w Warszawie

Przed nami kolejny mecz ligowy. W poniedziałek 15 stycznia zagramy w Warszawie z beniaminkiem tego sezonu – Legią. Początek starcia o godzinie 19:00.

Gospodarze
Zespół Legii, prowadzony przez trenera Tane Spaseva zajmuje aktualnie ostatnie, siedemnaste miejsce w ligowej tabeli z bilansem 0-16. Ostatnio Legioniści przegrali u siebie
z PGE Turowem Zgorzelec 71:81. Ich najlepszym strzelcem był Anthony Beane – autor 22 punktów. To właśnie Bean jest gwiazdą i pierwszym punktującym Legii. To na nim nasza obrona powinna skupić się najbardziej. Dodatkowo pod basketem należy uważać na Huntera Mickelsona. Skład beniaminka znacząco się zmienił od październikowego meczu w Gryfii. Jutro powinien zadebiutować nowy rozgrywający Chauncey Collins. Z pewnością Legia będzie bardzo zmotywowana aby wygrać pierwszy mecz w sezonie.

Gwiazda zespołu
Anthony Beane. Amerykanin jest od niedawna w Warszawie i już dał się rozpoznać jako dobry strzelec. W pięciu spotkaniach notuje średnio prawie 23 punkty oraz dokłada po niespełna 5 zbiórek i asyst. Z pewnością sprawi nam sporo problemów.

Co u nas?
Jesteśmy po niesamowitym meczu z Asseco Gdynia, który wygraliśmy w świetnym stylu, grając w okrojonym składzie. Genialny mecz rozegrał Drew Brandon, który zanotował 28 punktów, 18 zbiórek i 11 asyst. Pokazaliśmy prawdziwą siłę zespołu i wolę walki. Teraz bardzo chcemy pójść za ciosem i wywalczyć wygraną w stolicy. W naszym zespole powinien zadebiutować Wojtek Jakubiak.

Kluczowy pojedynek: Anthony Beane – Drew Brandon
Ciekawy pojedynek dwóch wszechstronnych obwodowych. Aktualnych liderów swoich ekip. Który z nich poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa? Starcie obu panów powinno być ozdobą spotkania.

Skład rywali
Chauncey Collins / Łukasz Wilczek
Anthony Beane / Kamil Sulima
Grzegorz Kukiełka / Piotr Robak
Tomasz Andrzejewski / Jobi Wall
Hunter Mickelson / Andrejs Selakovs / Adam Linowski

Gdzie oglądać/słuchać?
- emocje.tv (płatna transmisja live)
- Radio Słupsk 95,3 FM

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."