Półfinał: Wyrwać zwycięstwo

Półfinał: Wyrwać zwycięstwo

W sobotę Energa Czarni zrobią wszystko, by odebrać Polskiemu Cukrowi przewagę parkietu w półfinale. Stawka meczu jest bardzo wysoka, prowadzący w serii torunianie walczą o to, by postawić nas pod ścianą. Jednak Czarne Pantery już nie raz udowadniały, że w trudnych momentach potrafią zdziałać cuda. Początek meczu o 17:45, transmisję przeprowadzi Polsat Sport HD.

Naszych koszykarzy czeka niezwykle ważne spotkanie, w którym muszą przezwyciężyć zmęczenie i swoje słabości, by móc wyrwać Twardym Piernikom niezwykle dla nas cenną przewagę parkietu. Atmosfera toruńskiej hali w niczym nie przypomina tej znanej z Gryfii czy Hali Mistrzów, w których Enerdze Czarnym gra się znakomicie. Wielka przestrzeń Areny Toruń sprzyja gospodarzom, którzy zgodnie powtarzają, że w Słupsku wygrać będzie piekielnie trudno. Dlatego realizacja celu minimum, jakim jest 1:1 po pierwszych meczach półfinału, jest priorytetem dla naszej drużyny.

Największym mankamentem w naszej grze był właśnie brak odpowiedniej temperatury gry. W akcjach Energi Czarnych brakowało tej niesamowitej zaciętości, którą doskonale pamiętamy z ćwierćfinału z Anwilem. Teraz musimy wyjść na parkiet podwójnie skoncentrowani i zmotywowani, walczyć ze wszystkich sił o każdą piłkę i poprawić się przede wszystkim w defensywie. Drugi raz kwarta, w której tracimy aż 27 pkt., nie ma prawa się powtórzyć.

W pierwszym meczu Polski Cukier skutecznie ograniczył poczynania Chavaughna Lewisa, który nie może sobie pozwolić na kolejny słabszy mecz. Nareszcie dobrze zagrał natomiast Anthony Goods, co w kontekście kolejnej morderczej serii jest dla nas niezwykle cenne. Trudne zadanie stoi przed Davidem Kravishem, ponieważ zmaganie się z koalicją Mbodj-Sulima-Sanduł jest dla niego prawdziwym testem. By zwyciężyć w Toruniu musimy także nabrać skuteczności w rzutach z dystansu, ponieważ dosłownie dwóch trafień (z 14 pudeł!) zabrakło, by sprawić niespodziankę już w meczu nr 1.

Spotkanie nr 2 półfinału play-off między Polskim Cukrem a Energą Czarnymi rozegrane zostanie w sobotę (20 maja) o godz. 17:45 w Arenie Toruń. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport HD, jej początek zaplanowano na godz. 17:30. Relację radiową przygotuje natomiast Radio Słupsk.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."