Powalczyć w Radomiu

Powalczyć w Radomiu

Przed nami kolejny mecz ligowy. W sobotę 30 grudnia zagramy z miejscową Rosą. Początek meczu o godzinie 18:00.

Gospodarze

Zespół Rosy Radom prowadzony przez Wojciecha Kamińskiego zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Legitymują się tam z bilansem 6-6. Ostatnio radomianie przegrali po dogrywce w Lublinie ze Startem 97:101. Najlepszym strzelcem zespołu był Michał Sokołowski, autor 22 punktów. Ale na ogół popularny „Sokół” nie jest pierwszą strzelbą Rosy. Jest nią Amerykanin Kevin Punter. Rzucający zdobywa ponad 19 punktów w każdym spotkaniu. To na niego trzeba najbardziej uważać. Jednak nie tylko. Poza nim i Sokołowskim o sile zespołu stanowi jeszcze chociażby czeski podkoszowy – Patrik Auda (średnio prawie 15 pkt i ponad 6 zbiórek). Na obwodzie czaruje Ryan Harrow (13 pkt, 4 as). Wspomaga go robiący coraz większe postępy Daniel Szymkiewicz. Uwagę trzeba skupić także na strzelcach dystansowych - Zajcew, Piechowicz, Witka. Czeka nas bardzo ciężkie zadanie.

Gwiazda zespołu

Kevin Punter. Zdecydowanie najlepszy strzelec zespołu, a drugi w całej lidze. Amerykanin nie tylko dobrze wchodzi pod kosz, gdzie często wymusza faule, ale i grozi rzutem dystansowym. Może sprawić sporo problemów naszym obwodowym.

Co u nas?

Jesteśmy po porażce na własnym parkiecie z Miastem Szkła Krosno. Naszym najlepszym strzelcem był Justin Watts, z kolei Drew Brandon znów popisał się imponującym wynikiem w zbiórkach – 14. Zabrakło niewiele, ale pokazaliśmy, że potrafimy zagrać skutecznie i twardo. Nie załamujemy się i wciąż walczymy.

Kluczowy pojedynek: Michał Sokołowski kontra Justin Watts

Starcie dwóch silnych fizycznie niskich skrzydłowych. I jeden i drugi grają siłowo, opierają swoją grę na dobrych warunkach fizycznych. Do tego potrafią grać wszechstronnie. Zapowiada się ciekawy pojedynek Amerykanina z reprezentantem Polski.

Skład Rywali

Daniel Szymkiewicz / Ryan Harrow / Filip Zegzuła
Kevin Punter / Marcin Miechowicz
Michał Sokołowski / Maciej Bojanowski
Patrik Auda / Robert Witka
Jarosław Trojan / Igor Zajcew / Szymon Szymański

Gdzie słuchać/oglądać?

- Emocje.tv (płatna transmisja live)
- Radio Słupsk 95,3 FM

Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."