Rewanż za półfinał

Rewanż za półfinał

4 listopada o godzinie 18:00 w słupskiej hali Gryfia rozegrany zostanie kolejny pojedynek z udziałem Czarnych Panter w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. Na spotkanie z Polskim Cukrem Toruń serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców.

Forma rywali
Polski Cukier Toruń- ubiegłoroczny finalista, który w ubiegłym sezonie pokonał nasz zespół w półfinałowych bojach, obecnie pochwalić się może dobrym bilansem 4 zwycięstw przy dwóch porażkach. Do ostatniego spotkania przeciw PGE Turowowi Zgorzelec podopieczni trenera Dejana Mihevca przystępowali z chęcią zamazania złego wrażenia jakie pozostawili przegrywając z Rosą w Radomiu różnicą aż 15 punktów. Udało im się, pokonali gości ze Zgorzelca 92-80. Najlepszym graczem torunian był Glenn Cosey, zdobywca 25 punktów i 8 asyst.

Co za nami
W ostatniej kolejce rozegraliśmy spotkanie, o którym wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. We Włocławku ulegliśmy Anwilowi 80-114 nie będąc w stanie przeciwstawić się nawałnicy gospodarzy. W ten sposób drużyna Igora Milicicia chciała zrewanżować się Czarnym Panterom za zeszłoroczną sensację w ćwierćfinale Play-Offs. Najsilniejszym punktem naszego zespołu być center C.J. Aiken. Wartym odnotowania jest debiut wychowanka Czarnych - Roberta Ludwiczuka, prywatnie syna wieloletniego konferansjera podczas meczów rozgrywanych w Słupsku, Sebastiana.

Gwiazda przeciwników
Glenn Cosey. 25letni rozgrywający ze Stanów Zjednoczonych tylko dwa razy zdobył mniej niż 10 punktów - w Dąbrowie Górniczej i Radomiu. I tak się składa, że są to te mecze, które Polski Cukier przegrał. Najdłużej występujący, najlepiej punktujący, najlepiej podający i mogący pochwalić się najwyższym wskaźnikiem eval, bez wątpienia ma największy wpływ na poczynania toruńskiego zespołu.

Kluczowy pojedynek
Artis vs Cosey. Podobni gracze, dobrze grający na koźle, liderzy swoich zespołów, każdorazowo decydujący o ich obliczach. Rywal z Torunia jest bardziej doświadczony, pomimo młodego wieku grał już w kilku renomowanych ligach. Z pewnością nasz Dominic łatwej przeprawy mieć nie będzie. Ale jeśli uda mu się ograniczyć poczynania swojego vis-a-vis, ma szansę poprowadzić Czarnych do rewanżu za zeszłoroczne półfinały.

Starzy znajomi
Do Słupska w składzie ekipy z Torunia przyjedzie kilku znanych i lubianych graczy reprezentujących w przeszłości barwy Czarnych: Łukasz Wiśniewski, Tomasz Śnieg i Cheikh Mbodj. Przyjedzie także doskonale znany Karol Gruszecki. Ciepłego przyjęcia słupscy kibice nie powinni szczędzić reprezentantowi Polski Aaronowi Celowi, który w trudnych chwilach najpierw wspierał nas dobrym słowem w mediach społecznościowych, a następnie przekazał swoją reprezentacyjną koszulkę na akcję #MamySwojąEnergię. Dziękujemy!

Skład rywali
Glenn Cosey / Tomasz Śnieg
Łukasz Wiśniewski / Paweł Kreft
Karol Gruszecki / Bartosz Diduszko
Aaron Cel / Aleksander Perka / Ignacy Grochowski
Krzysztof Sulima / Cheikh Mbodj
Trener: Dejan Mihevc

Gdzie oglądać/słuchać
Kibiców, którzy nie mają możliwości przybycia na Halę Gryfia zapraszamy do skorzystania z relacji w:
Telewizja Słupsk (dla abonentów TV Vectra)
Emocje.tv (płatna relacja live)
Radio Słupsk 95,3 FM

Drodzy Kibice! Pomimo łomotu, jaki spuścił nam ostatnio Anwil, my nie spuszczajmy głów i walczmy o to, by Gryfia pozostała halą niepokonaną możliwie jak najdłużej. Szczerze wierzymy, że wspólnymi siłami jesteśmy pokonać w Słupsku każdego, kto tylko się u nas pojawi. Potrzebne jest nam Wasze wsparcie, a ze swojej strony obiecujemy, ze dołożymy wszelkich starań, by nie zawieść Waszych oczekiwań. Do zobaczenia w sobotę. Wszyscy na czerwono!

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."