Starcie z Asseco

Starcie z Asseco

Przed nami kolejny mecz ligowy. W środę 10 stycznia zagramy na własnym parkiecie z Asseco Gdynia z którym przegraliśmy na otwarcie sezonu. Teraz jest okazja do rewanżu. Początek starcia o godzinie 18:15.

Goście
Zespół Asseco prowadzony przez dobrze nam znanego Przemysława Frasunkiewicza zajmuje aktualnie siódme miejsce w ligowej tabeli. Legitymuje się bilansem 9-7. Ostatnio gdynianie pokonali u siebie Rosę Radom po niesamowitych emocjach. Najlepszymi strzelcami zespołu byli Mikołaj Witliński oraz Jakub Garbacz – po 23 punkty. Od pierwszego meczu w ekipie z Gdyni niewiele się zmieniło. Wciąż liderem i motorem napędowym drużyny jest Krzysztof Szubarga. Asseco jest dobrze zbilansowane. Aż siedmiu zawodników zdobywa powyżej 9 punktów na mecz. Poza Szubargą powinniśmy uważać także przede wszystkim na Marcela Ponitkę i Przemysława Żołnierewicza – energicznie grających młodych Polaków. Ograniczyć trzeba również rzuty dystansowe gości.

Gwiazda zespołu
Krzysztof Szubarga. Były reprezentant Polski jest w świetnej formie co widać nie tylko w statystykach, ale także i w wynikach zespołu. „Szubi” jest liderem Asseco w punktach i asystach, jest motorem napędowym drużyny i wsparciem dla młodszych kolegów z zespołu. To na nim powinna przede wszystkim skupić się nasza obrona.

Co u nas?
Jesteśmy po porażce w Zgorzelcu z PGE Turowem, ale naprawdę walczyliśmy dzielnie i do ostatnich sekund wynik końcowy był otartą sprawą. Naszym najlepszym strzelcem w tym spotkaniu był Drew Brandon – 18 punktów, 10 zbiórek. Teraz, przy Waszym wsparciu liczymy, że uda nam się przeciwstawić Asseco.

Kluczowy pojedynek: Dominic Artis – Krzysztof Szubarga
Świeżość kontra doświadczenie. W pierwszym starciu górą był Szubi. Tym razem Dominic będzie chciał wziąć rewanż. Zapowiada się ciekawe starcie.

Skład rywali
Krzysztof Szubarga / Marcel Ponitka / Maciej Leszczyński
Jakub Garbacz / Bartosz Jankowski / Karol Kamiński
Przemysław Żołnierewicz / Michał Kołodziej
Piotr Szczotka / Filip Put
Dariusz Wyka / Mikołaj Witliński

Gdzie oglądać/słuchać
Kibiców, którzy nie mają możliwości przybycia na Halę Gryfia zapraszamy do skorzystania z relacji w:
- Telewizja Słupsk (dla abonentów TV Vectra)
- Emocje.tv (płatna relacja live)
- Radio Słupsk 95,3 FM


Filip Jedliński

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."