W bój przeciw

W bój przeciw "Wojskowym"

Już w najbliższą środę nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie ligowe, a jej przeciwnikiem będzie warszawska Legia po latach nieobecności wracająca do ekstraklasy. Na mecz zapraszamy do hali Gryfia na godzinę 18:15.

Forma rywali

Legia Warszawa to kolejny po zespole GTK Gliwice rywal, który zamelduje się w Słupsku z zerowym kontem wygranych. Drużyna ze stolicy przegrała dotychczas wszystkie 4 mecze i z pewnością będzie chciała zmienić znaleźć sposób na przełamanie, by sprostać oczekiwaniom swoich wymagających kibiców. W ostatnim meczu rywalami Legii był zespół BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, który w Warszawie pokonał gospodarzy 75-63.

Co za nami

W ostatnim meczu rywalami Czarnych był zespół z Gliwic, który musiał uznać naszą wyższość, przegrywając 82-92. Czarne Pantery weszły w mecz nerwowo, pudłowały kolejne rzuty i nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na grę rywali. Poskutkowało to zbudowaniem kilkupunktowej przewagi drużyny GTK. Na twarzach naszych kibiców dostrzec można było objawy niepokoju o końcowy wynik. Na szczęście druga i trzecia kwarta przebiegły pod nasze dyktando i pomimo zrywu gości w ostatniej odsłonie, udało nam się odnieść drugie, arcyważne ligowe zwycięstwo. W dobrym stylu z najlepszymi kibicami w Polsce przywitał się Drew Brandon- zdobywca 13 punktów i autor 4 asyst, a o swoich walorach przypomniał kapitan Łukasz Seweryn trafiając 5 razy za 3 punkty, w tym 3 razy w ostatniej kwarcie. Warty podkreślenia jest fakt, że wszyscy obecni na parkiecie zawodnicy Czarnych dobyli swoje punkty, a aż pięciu z nich zdobyło 10 lub więcej punktów.

Gwiazda przeciwników

Tomasz Andrzejewski. 37-letni weteran koszykarskich parkietów po latach przerwy wraca do PLK. W ostatnim meczu ze Stalą zaimponował formą zdobywając double-double na poziomie 16 punktów i 12 zbiórek. Doświadczony, skuteczny z obwodu, nieustępliwy w walce o zbiórki, mentor dla swoich młodszych kolegów.

Kluczowy pojedynek

Pojedynek zespołów. Legia Warszawa utrzymała zdecydowana większość składu, który wywalczył jej awans do najwyższej klasy rozgrywek jednocześnie wzmacniając się obcokrajowcami. I to właśnie zgranie zespołu może być najsilniejszą bronią naszych najbliższych rywali. Czarni wciąż są na etapie scalania późno zbudowanej drużyny, a wkomponować się w nią musi jeszcze Drew Brandon. Pomimo lepszych dotychczasowych wyników, spotkanie to na pewno nie będzie należało do prostych.

Gdzie oglądać/słuchać

Kibiców, którzy nie mają możliwości przybycia na Halę Gryfia zapraszamy do skorzystania z relacji w:

Telewizja Słupsk (dla abonentów TV Vectra)

Emocje.tv (płatna relacja live)

Radio Słupsk 95,3 FM

Skład rywali

Isaiah Wilkerson / Łukasz Wilczek / Wojciech Szpyrka

Grzegorz Kukiełka / Piotr Robak / Kamil Sulima

Jobi Wall / Michał Aleksandrowicz

Tomasz Andrzejewski / Adam Linowski

Mateusz Jarmakowicz / Hunter Mickelson

Trener: Piotr Bakun

Drodzy kibice, podczas ostatniego spotkania kolejny raz pokazaliście, jak wspaniale potraficie dopingować nawet, gdy początkowo naszym się nie układa. Serdecznie Wam za to dziękujemy i tradycyjnie prosimy o więcej! Zawodnicy Legii przyzwyczajeni są do gry przy pełnych, żywiołowo reagujących trybunach. Dlatego też, by zrobić na nich „słupskie” wrażenie, wszyscy musimy dać z siebie możliwie najwięcej, a kolejny być może kolejny raz uda nam się zaznać smaku zwycięstwa, który jest w tym sezonie każdorazowo wyjątkowy. Zapraszamy do zakupu biletów i widzimy się w Gryfii- oczywiście na czerwono. Nigdy nie zginą!!!

Ryszard Grajczak

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."