ZAPOWIEDŹ: Bad Boys Are Back!

ZAPOWIEDŹ: Bad Boys Are Back!

Nasi niegrzeczni chłopcy wracają na boisko i już w sobotę zainaugurują swoją osiemnastkę w elicie! Na pierwszy ogień – bo zrobicie w hali piekło, prawda? – idzie Polfarmex Kutno, ubiegłoroczny beniaminek, który w tym sezonie również planuje namieszać w tabeli. W sobotę wszyscy widzimy się w Gryfii!

Forma rywali

Polfarmex w swoim okresie przygotowawczym zanotował bilans 4 zwycięstw, 4 przegranych i 1 remisu (z Anwilem). Kutnianie w swoich sparingach spotykali się z zespołami z różnych światów, w tym także z pierwszoligowcami (Legia, GTK Gliwice). Nie notowali spektakularnych zwycięstw, ale potrafili powalczyć z faworytami (wspomniany remis z włocławianami). Ubiegły sezon Polfarmex zakończył na bardzo dobrym, 7. miejscu i już w debiutanckim sezonie w ekstraklasie miał okazję zagrać w ćwierćfinale play-off. W tym sezonie, mimo wzrostu i wyrównania poziomu wśród konkurencji, apetyty w Kutnie wcale nie są mniejsze.

Konkurs NBA2K17

W przerwie meczu kibice Energi Czarnych będą mieli szansę na wygranie najnowszej gry z serii NBA 2K17. Zachęcamy do udziału w konkursie! Dla niecierpliwych rekomendujemy kupno. Gry nie trzeba reklamować każdy fan kosza wie, że to pozycja obowiązkowa. Kup teraz!

Co za nami?

My również przeszliśmy przez serię 9 sparingów, z których udało nam się wygrać 4. Co cieszy, im bliżej startu sezonu, prezentowaliśmy się coraz lepiej, aby ostatecznie zakończyć okres przygotowawczy zwycięstwem w turnieju Tyskie Cup w Starogardzie Gdańskim. W międzyczasie do zespołu powrócił Justin Jackson, a w treningach, oczywiście w ograniczonym wymiarze, zaczął uczestniczyć wracający do zdrowia Jarosław Mokros. Inauguracja sezonu przed własną publicznością to szczególne wydarzenie i mobilizacja w naszym zespole jest na najwyższym poziomie!

Gwiazda przeciwników

Dardan Berisha (SG, 28 lat, 191 cm) – nie ma najmniejszych wątpliwości, że koszykarska Polska będzie się przyglądać pierwszemu występowi byłej nadziei reprezentacji naszego kraju po powrocie do PLK. Berisha kilka lat temu zaskoczył wszystkich decyzją o przeniesieniu się do Kosowa (skąd pochodzi jego ojciec), które nie może pochwalić się ligą na wysokim poziomie. W każdym sezonie ogórkowym sporo mówiło się o możliwym powrocie Berishy do PLK i w końcu do tego doszło. Dardan to przede wszystkim seryjny strzelec, który jeśli tylko dobrze poczuje się na boisku, może dokonywać rzeczy niemożliwych.

Kluczowy pojedynek

Justin Jackson - Michael Fraser

W ubiegłym sezonie pojedynek tych dwóch środkowych był wielkim festiwalem wsadów. Justin Jackson aż czterokrotnie zakończył akcję alley-oop, Fraser wykorzystywał swoją ogromną siłę. Bez wątpienia są to godni siebie przeciwnicy, a ich bezpośrednia rywalizacja może być kluczowa dla losów spotkania. W tym sezonie Fraser nie ma obok siebie gracza tej klasy, co Kevin Johnson i ewentualne wpędzenie w problemy z faulami podstawowego podkoszowego Polfarmeksu w znacznym stopniu ułatwi nam grę. Przy okazji liczymy na to, że JJ wykorzysta „gapiostwo” Frasera i znów – ku uciesze widzów – będzie fruwał nad koszami.

Ciekawostki

- Polfarmex to jedna z trzech drużyn (oprócz Asseco i Anwilu), która postawiła w tym sezonie na wyłącznie polskich rozgrywających, czyli duet Kowalczyk-Grochowski.

- Dardan Berisha ostatni swój mecz w PLK rozegrał wiosną 2012 r. w barwach Anwilu Włocławek. W międzyczasie grał w Kosowie i Chorwacji.

- Polfarmex ma w składzie zaledwie dwóch zawodników zagranicznych – Michaela Frasera i Devante Wallace’a.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Polfarmeksem rozegrane zostanie w Hali Gryfia w sobotę (8 października) o godz. 18:00 w Hali Gryfia. Transmisję przeprowadzi TV Słupsk w sieci Vectra, natomiast relacji radiowej będzie można posłuchać na portalu GP24.pl.

Skład naszych rywali

  1. Sebastian Kowalczyk / Grzegorz Grochowski
  2. Dardan Berisha / January Sobczak
  3. Devante Wallace / Jacek Jarecki
  4. Michał Gabiński / Mateusz Bartosz / Arkadiusz Kobus
  5. Michael Fraser / Michał Marek / Filip Pruefer

Trenerem Polfarmeksu jest Jarosław Krysiewicz.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."