ZAPOWIEDŹ: IDZIEMY PO WYGRANĄ!

ZAPOWIEDŹ: IDZIEMY PO WYGRANĄ!

Już w najbliższy czwartek 19 października zapraszamy wszystkich kibiców do Hali Gryfia na mecz pomiędzy Czarnymi Panterami a drużyną GTK Gliwice. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 18:15.

Forma rywali

Zespół gości od początku sezonu nie wygrał jeszcze spotkania i z bilansem 0-3 zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce ponieśli klęskę, ulegając na wyjeździe PGE Turowowi Zgorzelec 86-120. Zawodnicy z Gliwic mieli ogromne kłopoty w obronie i niewiele zabrakło by gospodarze przekroczyli magiczną granicę 100 punktów jeszcze w trzeciej kwarcie. Dobrze strzelecko zaprezentował się Jonathan Williams, lecz to było zdecydowanie za mało by drużyna Pawła Turkiewicza mogła postraszyć gospodarzy.

Co za nami?

Niestety nasza drużyna w ostatniej kolejce także zaznała smaku porażki, jednakże przebieg spotkania był zgoła odmienny niż mecz naszych najbliższych przeciwników. Faworyzowany rywal – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski musiał sporo się natrudzić by zniwelować kilkunastopunktową przewagę wypracowaną przez Czarnych. Akcje punkt za punkt były ozdobą ostatniej części tego niezwykle emocjonującego spotkania. W jego końcówce sprawy w swoje potężne ręce wziął center Stali- Adam Łapeta. Popisując się wsadami i nie wpuszczając naszych graczy do własnej strefy podkoszowej przechylił szale zwycięstwa na stroję jego drużyny. Najlepiej dla Czarnych punktowali Dominic Artis i Justin Watts (po 16) jednakże kibiców najbardziej cieszyć powinna wzrastająca forma naszego łotewskiego środkowego - Laurisa Blausa, zdobywcy 11 punktów (100% skuteczności) i najwyższego w zespole wskaźnika „+/-„ w zaledwie 16 minut spędzonych na parkiecie.

Gwiazda przeciwników

Lukáš Palyza. Walczący na pozycji skrzydłowego reprezentant Czech jest najrówniej grającym zawodnikiem zespołu z Gliwic. Średnio do tej pory zdobywał niespełna 15 punktów na mecz rzucając na bardzo dobrej skuteczności 57% z gry. Pomaga na zbiórkach, nie forsuje swojej gry, w razie potrzeby nie ma problemu by podzielić się piłką z kolegami.

Kluczowy pojedynek

Justin Watts – Jonathan Williams

Pojedynek na pozycji 2 powinien być ozdobą najbliższego spotkania. Naprzeciw siebie staną wyższy, silniejszy i bardziej doświadczony Watts oraz szybszy, lepszy w koźle i skuteczniejszy Williams. Który z elementów okaże się bardziej przydatny dla zespołu? Od Justina kibice oczekują przede wszystkim poprawy skuteczności a także wykorzystania w obronie przewag wynikających z atletyzmu.

Co nowego

Od początku sezonu nasz sztab szkoleniowy poszukiwał wzmocnienia na pozycje obrońców. Istniejącą lukę załatał Drew Brandon, wszechstronny gracz mogący grać zarówno jako rozgrywający, jak i rzucający. Jego obecność z pewnością odciąży Artisa, dzięki czemu Dominic będzie mógł utrzymać najwyższą intensywność gry. Drew jest już w Słupsku, przeszedł pozytywnie badania medyczne i swoją grą będzie starał się pomóc w odniesieniu arcyważnego zwycięstwa nad GTK Gliwicami.

Gdzie oglądać/słuchać

Kibiców, którzy nie mają możliwości przybycia na Halę Gryfia zapraszamy do skorzystania z relacji w:

Telewizja Słupsk (dla abonentów TV Vectra)

Emocje.tv (płatna relacja live)

Radio Słupsk 95,3 FM

Skład rywali

Robert Skibniewski / Quinton Hooker

Jonathan Williams / Kacper Radwański

Lukáš Palyza / Marek Piechowicz

Paweł Zmarlak / Marcin Salamonik

Maverick Morgan / Łukasz Ratajczak

Jak zwykle gorąco zapraszamy wszystkich naszych kibiców do obejrzenia meczu na żywo i włączenia się w doping dla Czarnych Panter. Nasza drużyna w każdym z dotychczasowych spotkań walczyła do końca o wygraną - z Lublinem udało się także dzięki Waszej pomocy. W czwartek znów zawalczymy i wierzymy, że i tym razem wspólnie cieszyć będziemy się z wygranej przybliżającej nas do założonego celu. Pamiętajcie, jesteście naszym niezwykle ważnym szóstym zawodnikiem! I oczywiście - wszyscy na czerwono!

Ryszard Grajczak

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."