ZAPOWIEDŹ: Nadejdzie przełamanie

ZAPOWIEDŹ: Nadejdzie przełamanie

Niezwykle emocjonująco zapowiada się niedzielne spotkanie Energi Czarnych z Anwilem. O nietypowej, telewizyjnej porze (12:40) nasi koszykarze podejmą włocławian, z którymi każdy kolejny mecz jest nową, fascynującą historią. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport HD.

Forma rywali

We Włocławku, podobnie jak u nas, nie brakuje problemów. Wbrew pozorom silny „na papierze” zespół ma olbrzymie problemy z wygrywaniem. Dotychczas Anwil przegrał na wyjazdach z Polpharmą i MKS, zwycięstwa odniósł u siebie z Kingiem i Miastem Szkła. Szczególnie ostatni mecz przeciwko beniaminkowi z Krosna mógł obnażyć wszystkie słabości ekipy Igora Milicicia. Goście w trzeciej kwarty zanotowali serię 18:0, a Anwil uratował dwa punkty dzięki heroicznej pogoni w ostatniej części gry. W ostatnich dniach zespół wzmocnił znany z gry w Turowie Nemanja Jaramaz.

Co za nami?

Kolejny bardzo trudny mecz z wydawałoby się mniej wymagającym rywalem. W Lublinie do ostatnich sekund drżeliśmy o korzystny wynik, który zapewnili nam świetny Mantas Cesnauskis oraz Justin Jackson – dokładnie taki, jakiego pamiętamy z ubiegłego sezonu. Wygraliśmy ze Startem 66:63 już bez Stanley’a Burrella w składzie, którego w połowie tygodnia zastąpił Chavaughn Lewis. Wszystko wskazuje na to, że nasz nowy rzucający będzie mógł zadebiutować w niedzielnym starciu z Anwilem.

Gwiazda przeciwników

Josip Sobin (C, 9,8 pkt., 7,3 zb., 2,0 as.) – Już doświadczony, rewelacyjnie wyszkolony technicznie środkowy ma za sobą grę m.in. w chorwackim Splicie i Zadarze oraz hiszpańskiej Fuenlabradzie. Choć nie jest najwyższy (203 cm) jego naturalnym środowiskiem jest pole trzech sekund, w którym czuje się znakomicie. Jest bardzo inteligentnym, sprytnym i mobilnym centrem, dla którego nie ma trudnych rzutów w obrębie „pomalowanego”. Jego najsłabszą stroną są rzuty wolne, które dotychczas wykonuje w zatrważający sposób – trafił zaledwie 1 z 10!

Kluczowy pojedynek

Grzegorz Surmacz – Paweł Leończyk

Doskonale nam znany Paweł Leończyk jest obecnie liderem Anwilu – pierwszym strzelcem, drugim zbierającym, najskuteczniejszym w rzutach z gry i najlepszym pod względem eval. Dodatkowo już na stałe do swojego repertuaru zagrań dołożył rzut z dystansu i potrafi rozciągać grę swojego zespołu. Grzesiek Surmacz, by móc postawić się Leonowi, musi sobie przypomnieć swoją formę z dwóch pierwszych meczów sezonu, w których zdobył łącznie 30 punktów (a w dwóch ostatnich zaledwie…1 pkt.). Jednak ważniejsze od skutecznego rzucania będzie to, jak Surmacz będzie potrafił poradzić sobie z wszechstronnym Leończykiem w defensywie.

Ciekawostki

- Anwil dotychczas nie wygrał na wyjeździe, Energa Czarni u siebie. W niedzielę jedna z drużyn w końcu się przełamie.

- Paweł Leończyk w trakcie czterech sezonów spędzonych w Słupsku (2008-2012) zdobył dla Energi Czarnych 982 pkt. i 561 zb.

- Anwil jest jedną z zaledwie trzech drużyn, która zdecydowała się postawić na wyłącznie polskich rozgrywających (pozostałe to Asseco i Polfarmex).

- W ubiegłym sezonie medal zdobyliśmy po bezpośredniej rywalizacji z Anwilem, choć startowaliśmy do niej bez przewagi własnego parkietu. We Włocławku zwyciężyliśmy 59:54, w Słupsku 78:62.

Konkurs NBA2K17

W przerwie meczu kibice Energi Czarnych będą mieli szansę na wygranie najnowszej gry z serii NBA 2K17. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Anwilem rozegrane zostanie w Hali Gryfia w niedzielę (6 listopada) o godz. 12:40 w Hali Gryfia. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport HD, jej początek zaplanowano na 10 min. przed rozpoczęciem spotkania.

Skład naszych rywali

  1. Kamil Łączyński / Robert Skibniewski
  2. Tyler Haws / Tony McCray / Nemanja Jaramaz
  3. Michał Chyliński / Kacper Młynarski
  4. Paweł Leończyk / Fiodor Dmitriew
  5. Josip Sobin / Boris Bojanovsky

Trenerem Anwilu jest Igor Milicić.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."