ZAPOWIEDŹ: Ostatni raz w tym roku

ZAPOWIEDŹ: Ostatni raz w tym roku

Spotkania z Polpharmą zawsze należały do emocjonujących i często nie miało znaczenia, że składy obu drużyn mocno różniły się swoim potencjałem. W ostatnim meczu 2016 r. podejmiemy starogardzian na własnym parkiecie i choć będziemy faworytem, nie mamy co liczyć na łatwe spotkanie. Zostanie ono rozegrane w środę (28 grudnia) o godz. 18:15 w Hali Gryfia.

Forma rywali

Polpharma mimo początkowych obaw nie ma co się martwić o utrzymanie w lidze, ale o wywalczenie miejsca w play-off będzie jej bardzo trudno. W tym sezonie wygrała 5 spotkań, przegrała 8, ale najistotniejsze jest to, że potrafiła zagrozić najlepszym – ze Starogardu jako przegrani wyjeżdżali już koszykarze Anwilu i Rosy. Słabiej jednak ekipa Budzinauskasa radzi sobie na wyjazdach, gdzie ma w tym sezonie bilans zaledwie 1-5. To jednak wciąż bardzo groźny, nieprzewidywalny zespół, którego gra opiera się na obwodowych indywidualnościach – Anthonym Milesie i Michaelu Hicksie. Ostatnio Polpharma wzmocniła się mającym świetną renomę w Polsce Kevinem Johnsonem.

Co za nami?

Kolejny mecz, który mieliśmy już w swoich rękach, ale niestety w końcówce popełniliśmy zbyt wiele błędów. Rewelacyjne spotkanie rozegrał czarni_slupsk Blassingame (28 pkt., 6 as.), ale to było zbyt mało na dobrze dysponowaną Stal, która wygrała w Ostrowie Wielkopolskim 80:76. Wciąż musieliśmy radzić sobie bez kontuzjowanego Grzegorza Surmacza, jego występ nie jest pewny także przeciwko Polpharmie. W gronie zespół walczących o jak najlepsze miejsce w ósemce robi się coraz ciaśniej i teraz każdy pojedynczy mecz będzie miał duże znaczenie.

Gwiazda przeciwników

Anthony Miles (PG; 16,6 pkt; 5,2 zb.; 1,5 as.) – rozgrywającym Miles jest w zasadzie tylko przez sztywne przypisanie tej pozycji na parkiecie, ponieważ naprawdę to przede wszystkim strzelec. Jest niebywale skuteczny po wjazdach pod kosz i w rzutach z półdystansu (57% za 2), wyprzedzając pod tym względem wielu podkoszowych. Jednocześnie rewelacyjnie zbiera – jest najlepszym zbierającym wśród wszystkich obwodowych ligi, a jego aż 13 zbiórek (przy 185 cm wzrostu!) przeciwko Siarce robi spore wrażenie.

Kluczowy pojedynek

Marcus Ginyard – Michael Hicks

Przed naszym swingmanem bardzo trudne zadanie, ponieważ upilnowanie Michaela Hicksa zawsze sprawia problemy. Nieszablonowy strzelec ze Starogardu potrafi wiele i najlepiej czuje się za łukiem, gdzie – jeśli tylko ma swój dzień – nie robi sobie nic z obrońców. Odważnie oddaje rzuty nawet z 8-9 metrów i aby nie przełożyły się one na punkty, Marcus będzie musiał być bardzo blisko niego. Z drugiej strony, Hicks nie jest najlepszym i najbardziej zaangażowanym obrońcą, co ostatnio skuteczniejszy Ginyard musi wykorzystać.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Polpharmą rozegrane zostanie w środę (28 grudnia) o godz. 18:15 w Hali Gryfia. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Słupsk w sieci Vectra, płatny przekaz wideo z meczu dostępny będzie na stronie emocje.tv, a relację radiową przygotuje portal GP24.pl.

Skład naszych rywali

  1. Marcin Flieger / Anthony Miles / Jakub Schenk
  2. Martynas Paliukenas / Thomas Davis
  3. Michael Hicks / Szymon Długosz
  4. Łukasz Diduszko / Uros Mirković
  5. Martynas Sajus / Kevin Johnson / Karol Michałek

    Trenerem Polpharmy jest Mindaugas Budzinauskas.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."