ZAPOWIEDŹ: Ostatnie dwa kroki

ZAPOWIEDŹ: Ostatnie dwa kroki

To może być nasze najważniejsze spotkanie w tym sezonie, ponieważ stawką jest zagwarantowanie sobie udziału w play-off. BM Slam Stal ma już niemal pewne trzecie miejsce, ale na pewno nie podejdzie do meczu w Słupsku rozluźniona. Energa Czarni potrzebują Waszego wsparcia – widzimy się w Gryfii! Mecz ze Stalą rozegrany zostanie już dziś o godz. 18:30.

Forma rywali

Po trzech przegranych na otwarcie sezonu w Ostrowie Wielkopolskim wykonano – dla wielu – dość nerwowy ruch, czyli błyskawicznie pożegnano Zorana Sretenovicia i zastąpiono go Emilem Rajkoviciem. Nowy trener zadecydował także o kilku zmianach kadrowych i znienacka Stal okazała się być jednym z najpoważniejszych kandydatów do medalu. Prowadzona przez swoje liczne gwiazdy zanotowała w drugiej części rozgrywek serię 12 zwycięstw z rzędu, a ostatnio pokonała we własnej hali Stelmet 90:85.

Co za nami?

Wspaniała walka w Dąbrowie Górniczej, niestety nie zakończona sukcesem. Do zwycięstwa w Zagłębiu brakowało nam naprawdę niewiele. Niecałe 3 minuty przed końcem po trójce Grzegorza Surmacza był remis po 78, ale w samej końcówce, w wojnie na rzuty wolne, lepsi okazali się gracze MKS. Kolejny świetny mecz zagrali David Kravish (22 pkt., 9 zb.) i Chavaughn Lewis (18 pkt., po 4 as. i zb.), dobrze Mantasa Cesnauskisa w pierwszej piątce zastąpił Łukasz Seweryn (11 pkt.), a nam, mówiąc w dużym uproszczeniu, po prostu zabrakło nieco szczęścia.

W pierwszej rundzie

Jedno z wielu podobnych spotkań z pierwszej części sezonu, czyli bardzo dobra gra Energi Czarnych, wielkie nadzieje na zwycięstwo i zmarnowana szansa w ostatniej kwarcie meczu. Jeszcze w połowie czwartej kwarty prowadziliśmy 67:59, ale ogarnęła nas typowa niemoc… Szybka seria 7:0 Stali momentalnie wyrównała mecz, a w końcówce ostrowianie niesieni przez własną publiczność nie popełniali błędów i przegraliśmy 76:80. Dla naszej drużyny 28 pkt. zdobył Blassingame, a po 12 dołożyli Kravish i Lewis, po przeciwnej stronie 19 pkt. miał Carter, a King zanotował imponujące double-double – 17 pkt. i 13 zb.

Gwiazda przeciwników

Shawn King  (C – 12,6 pkt., 1,3 bl., 11,6 zb.) – King to król pomalowanego, nie ma w Polsce zawodnika, który lepiej radziłby sobie w polu 3 sekund. Jest niekwestionowanym liderem zbiórek PLK – drugi Nikola Marković notuje ich aż o 1,8 na mecz mniej. Jest bardzo doświadczonym koszykarzem, który błyskawicznie odnalazł wspólny język z Aaronem Johnsonem i razem tworzą niesamowicie groźny duet. Jednak nawet gdy King nie jest mocno zaangażowany ofensywnie, jest ostoją obrony swojego zespołu, zawsze dobrze zabezpieczając pole 3 sekund.

Kluczowy pojedynek

Chavaughn Lewis – Aaron Johnson

Rozgrywający Stali pod każdym względem przypomina czarni_slupska Blassingame’a. Jest bardzo niski (oficjalnie 172 cm wzrostu), szybki i prowadząc grę swojej drużyny zawsze najpierw jest zainteresowany podawaniem, dopiero w drugiej kolejności myśli o rzucaniu. Na początku sezonu był jednym z graczy zagrożonych zwolnieniem, po zmianach w klubie stał się liderem podających całej PLK. Chavaughn w rywalizacji z nim będzie miał atut w postaci przewagi wzrostu, ale by mógł go dobrze wykorzystać, musi wykazywać się podejmowaniem dobrych decyzji dla zespołu.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z MB SLAM Stal rozegrane zostanie w środę (26 kwietnia) o godz. 18:30 w Hali Gryfia. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Słupsk w sieci Vectra, płatny przekaz wideo będzie dostępny w serwisie emocje.tv.

Skład naszych rywali

  1. Aaron Johnson / Tomasz Ochońko
  2. Kamil Chanas / Marc Carter / Mateusz Zębski
  3. Łukasz Majewski / Adam Kaczmarzyk
  4. Christo Nikołow / Mateusz Kostrzewski
  5. Shawn King / Szymon Szewczyk / Robert Tomaszek

    Trenerem BM Slam Stali jest Emil Rajković.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."