ZAPOWIEDŹ: Po ekstrapunkty

ZAPOWIEDŹ: Po ekstrapunkty

Murowanym faworytem niedzielnego meczu w Zielonej Górze są mistrzowie Polski, ale Energa Czarni nie pojechali na wycieczkę – będziemy walczyć o zwycięstwo! Ewentualna niespodzianka w wykonaniu naszego zespołu byłaby bezcenna w kontekście walki o play-off. Spotkanie rozegrane zostanie o godz. 17:00, przekaz wideo będzie dostępny w serwisie emocje.tv.

Forma rywali

Mistrzowie Polski ostatnio nie błyszczą formą i choć zdobyli Puchar Polski, w lidze zanotowali sporo wpadek. Zdecydowanie największą z nich była porażka z MKS w Zielonej Górze, która była pierwszą przegraną Stelmetu we własnej hali od czerwca 2014 r. W lutym ekipa trenera Artura Gronka straciła punkty także w Szczecinie i w Toruniu, ale słabsza postawa tych drugich w ostatnich meczach sprawiła, że zielonogórzanie i tak wskoczyli na fotel lidera PLK. Niedawno do zespołu mistrzów kraju dołączył Jarosław Mokros, który z pewnością będzie chciał jak najlepiej zaprezentować się w meczu ze swoim byłym zespołem.

Co za nami?

W minionej kolejce wygraliśmy arcyważny mecz z PGE Turowem, odrabiając jednocześnie dwupunktową stratę z pierwszej części sezonu. Do gry po kontuzji powrócił Łukasz Seweryn, niezły występ także po krótkiej przerwie od treningów zanotował Mantas Cesnauskis, udanie zadebiutował środkowy Dallin Bachynski – to wszystko składa się na wychodzenie na prostą po wielu problemach z polską rotacją. Teraz czeka nas seria bardzo trudnych meczów z wymagającymi rywalami, pierwszym będzie właśnie Stelmet. By móc myśleć o sukcesie w tym sezonie, potrzebne są nam również niespodzianki, dlatego ewentualna wygrana na terenie najsilniejszego z możliwych rywali byłaby dla nas zbawienna.

W pierwszej rundzie

Rozpocząć mecz z mistrzami Polski od prowadzenia 20:3? Proszę bardzo. Energa Czarni osłabieni brakiem zawieszonego czarni_slupska Blassingame’a rozegrali jedno ze swoich najlepszych spotkań w sezonie i pokonali w Hali Gryfia Stelmet aż 68:51. Duża przewaga słupszczan ani przez chwilę nie podlegała najmniejszym wątpliwością, do zwycięstwa poprowadzili nas znakomici tego dnia Chavaughn Lewis i David Kravish. Wśród rywali żaden z zawodników nie zdobył dwucyfrowej ilości punktów, najlepszy wskaźnik eval (8) osiągnął Thomas Kelati.

Gwiazda przeciwników

Vladimir Dragicević (C/PF – 11,5 pkt., 1,4 as., 6,0 zb.) –  powrotu Czarnogórca do Zielonej Góry mało kto się spodziewał. Po początkowych problemach z rotacją na pozycjach podkoszowych włodarze Stelmetu BC postanowili porozumieć się ze swoją byłą gwiazdą i sukces rozmów okazał się dla zielonogórzan zbawienny. Dragicević doskonale współpracuje z Łukaszem Koszarkiem, jest najpewniejszym punktem całego zespołu i trener Gronek zawsze może na niego liczyć. Nie jest efektowny, ale reprezentuję niezwykle skuteczną bałkańską szkołę podkoszowych.

Kluczowy pojedynek

Chavaughn Lewis – Łukasz Koszarek

Pierwsze spotkanie tych dwóch rozgrywających zdominował Chavaughn Lewis, którego postawa, w obliczu braku Blassingame’a, okazała się decydująca dla zwycięstwa Energi Czarnych. 19 pkt., 11 as., 5 prz. i 5 zb. Lewisa przy 6 pkt. i 3 zb. (bez asysty!) Koszarka to przewaga miażdżąca. Od kapitalnej wygranej w Słupsku minęło już kilka miesięcy, Chavaughn Lewis nie stanowi już zagadki dla rywali, a Łukasz Koszarek wciąż jest najlepszym polskim rozgrywającym. Dlatego przed naszym zawodnikiem stoi jeszcze trudniejsze wyzwanie, niż w listopadzie, a ograniczenie poczynań Koszarka może okazać się najważniejszym niuansem w drodze do sukcesu.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych ze Stelmetem BC rozegrane zostanie w niedzielę (12 marca) o godz. 17:00 w Hali CRS w Zielonej Górze. Płatny przekaz wideo z meczu będzie dostępny w serwisie emocje.tv.

Skład naszych rywali

Łukasz Koszarek / James Florence / Kamil Zywert
Thomas Kelati / Przemysław Zamojski
Karol Gruszecki / Armani Moore
Nemanja Djurisić / Jarosław Mokros
Vladimir Dragicević / Adam Hrycaniuk / Wojciech Majchrzak

Trenerem Stelmetu BC jest Artur Gronek.

 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."