ZAPOWIEDŹ: Pokonać niepokonanych!

ZAPOWIEDŹ: Pokonać niepokonanych!

W niedzielę o godz. 16:00 w Toruniu postaramy się przerwać zwycięską passę Polskiego Cukru, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Gospodarze z pewnością będą mieli w pamięci poprzednie play-off, w którym zostali wyeliminowani właśnie przez Energę Czarnych, toteż na pewno łatwo nie będzie.

Forma rywali

Imponująca. Polski Cukier nie posiada wielkich gwiazd, ale stworzył bardzo zgrany, silny i groźny dla każdego zespół, który dotychczas nie znalazł pogromcy. Wielu komentatorów zwraca uwagę na dość sprzyjający terminarz torunian, ale przecież znalazły się w nim już wyjazdowe zwycięstwa w Radomiu i Dąbrowie Górniczej. Świetnie zbalansowany skład pozwala Polskiemu Cukrowi na świetny atak, przy zachowaniu bardzo dobrej obrony. Naszym zadaniem będzie znalezienie i wykorzystanie słabych punktów w układance Jacka Winnickiego.

Co za nami?

Niespodziewana niemoc w starciu z Rosą Radom, która kosztowała nas cenne 2 punkty. Radomianie postawili w Gryfii na odcięcie nam gry pod kosz, co jednocześnie przyniosło nam ogrom wolnych pozycji na obwodzie. Niestety to zdecydowanie nie był nasz dzień, ponieważ z 30 rzutów za 3, w tym większości z otwartych pozycji, trafiliśmy zaledwie 5 razy. Katastrofa dopadła nas w drugiej kwarcie, poza którą prezentowaliśmy całkiem dobrą grę. W Toruniu nie możemy sobie pozwolić na taką chwilę słabości.

Gwiazda przeciwników

Kyle Weaver (SF; 11,3 pkt.; 4,6 zb.; 2,9 as., 65,5% z gry) – doświadczony skrzydłowy ma za sobą m.in. występy w NBA w barwach Oklahoma City Thunder, gdzie zdobywał średnio 5 pkt. na mecz. Doskonale wyszkolony Weaver już jest porównywany do takich gwiazd PLK, jak Qyntel Woods czy Quinton Hosley. Na parkiecie porusza się z niespotykaną łatwością, nie boi się odważnych i błyskotliwych zagrań, a jednocześnie jest fenomenalnie skuteczny – 71% za 2 i 46% za 3. To prawdziwy lider i jednocześnie joker, bo zazwyczaj mecze rozpoczyna na ławce.

Kluczowy pojedynek

David Kravish – Krzysztof Sulima

Choć częściej Sulima gra z ławki, na parkiecie spędza znacznie więcej czasu od nominalnego pierwszego środkowego Sanduła. Mający do perfekcji opanowane podkoszowe manewry, wykorzystujący doświadczenie i spryt Sulima często w meczach z Energą Czarnymi wypadał bardzo dobrze. Dla Davida Kravisha będzie to spore wyzwanie, ponieważ właśnie na pozycjach podkoszowych, wsparty Justinem Jacksonem, może zbudować przewagę dla naszej drużyny.

Ciekawostki

- W ubiegłosezonowym play-off spotkaliśmy się z Polskim Cukrem w ćwierćfinale, który wygraliśmy 3:1, mimo braku przewagi własnego parkietu.

- Tomasz Śnieg w minionym sezonie przeniósł się z Energi Czarnych do Torunia. Wcześniej rozegrał dla naszego klubu 71 spotkań w trzech sezonach, zdobywając w sumie 356 punktów i 135 asyst.

- W pierwszej szóstce najskuteczniejszych zawodników PLK znajduje się aż trzech graczy Polskiego Cukru: Sanduł, Sulima i Weaver. Najlepszy słupszczanin, Kravish, jest dziesiąty.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Polskim Cukrem rozegrane zostanie w niedzielę (4 grudnia) o godz. 16:00 w Toruniu. Płatny przekaz wideo z meczu dostępny będzie na stronie emocje.tv, relację radiową przeprowadzi GP24.pl.

Skład naszych rywali

  1. Obie Trotter / Tomasz Śnieg
  2. Łukasz Wiśniewski / Kamil Michalski
  3. Bartosz Diduszko / Kyle Weaver
  4. Jure Skifić / Aleksander Perka
  5. Maksym Sanduł / Krzysztof Sulima

    Trenerem Polskiego Cukru jest Jacek Winnicki.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."