ZAPOWIEDŹ: Polowanie na Tura

ZAPOWIEDŹ: Polowanie na Tura

W nieco lepszych niż wcześniej nastrojach, po zwycięstwie nad Anwilem, Energa Czarni wybrali się do Zgorzelca, gdzie czeka ich prawdopodobnie jeszcze trudniejsze spotkanie. Rozdrażniony fatalną przegraną w Krośnie zawodnicy Turowa będę chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością, na co my nie chcemy pozwolić. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę o 12:40, transmisję przeprowadzi Polsat Sport HD.

Forma rywali

Gdyby wymazać z pamięci poprzednią kolejkę, Turów byłby w tej chwili zespołem w znakomitej formie, uplasowanym w ścisłej czołówce tabeli. Jego jedyną porażką  byłaby przegrana po dogrywce w Szczecinie, gdzie zagrał bez swojego lidera. Sytuacja jednak nieco się zmieniła, ponieważ tydzień temu zgorzelczanie rozegrali katastrofalny mecz w Krośnie, gdzie przegrali z beniaminkiem aż 69:91. O takim wyniku zadecydowała trzecia kwarta, w której Miasto Szkła zanotowało serię  21:2, skutecznie wybijając Turów z rytmu.

Co za nami?

Wielkie „uff” :). W meczu bardzo ważnym dla obu drużyn, przechodzących przez różnego rodzaju problemy, Energa Czarni pokonali Anwil 80:75. W naszych barwach zadebiutował Chavaughn Lewis, a czarni_slupsk Blassingame i Mantas Cesnauskis przechodzą swoją trzecią młodość. Teraz czeka nas wydaje się jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ o ile Anwil najprawdopodobniej zagrał w Słupsku swój najlepszy mecz w sezonie, o tyle wciąż trudno określić jego realną siłę. Turów z kolei jest bardzo solidny i groźny na własnym parkiecie.

Gwiazda przeciwników

Kirk Archibeque (C, 16,0 pkt., 8,0 zb., 1,2 as.) – niesamowity jest Archibeque! Grając już w Polpharmie, Stelmecie, ŁKS i Rosie silny podkoszowy nigdy nie zawodził, ale w tym sezonie imponuje jeszcze bardziej. Jest najpewniejszym, najsolidniejszym i najważniejszym zawodnikiem w Turowie, utrzymuje bardzo wysoką  skuteczność oraz bardzo dobrze zbiera. W tym sezonie trafił już 2 rzuty z dystansu i były to jego pierwsze takie trafienia w polskiej części kariery.

Kluczowy pojedynek

Michał Michalak – Chavaughn Lewis

Przed naszym nowym rzucającym już w drugim spotkaniu w barwach Energi Czarnych stać będzie odpowiedzialne zadanie – maksymalnie ograniczyć poczynania obwodowych strzelców: Michała Michalaka i Davida Jacksona. W meczu przeciwko Anwilowi Lewis miał dobre momenty, ale też zapłacił frycowe notując 1/10 z gry. Po ponad tygodniu spędzonym z drużyną musimy od niego wymagać więcej i choć atak jest ważny, to jeszcze istotniejsza będzie jego postawa w defensywie.

Ciekawostki

- To będzie pierwszy mecz w karierze Kacpra Borowskiego, w którym zagra przeciwko klubowi, w którym się wychował.

- Oprócz Kacpra w Turowie gra jeszcze jeden nasz były zawodnik – Mateusz Kostrzewski, który w sezonie 2012/2013 zdobywał dla nas średnio 7 pkt. i 3 zb. na mecz.

- Kirk Archibeque jest trzeci (19,8), a czarni_slupsk Blassingame piąty (18,8) w lidze pod względem efektywności wyrażanej wskaźnikiem eval.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Turowem rozegrane zostanie w Zgorzelcu w niedzielę (13 listopada) o godz. 12:40. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport HD, jej początek zaplanowano na 10 min. przed rozpoczęciem spotkania.

Skład naszych rywali

  1. Michael Gospodarek / Tweety Carter
  2. Michał Michalak / David Jackson
  3. Denis Ikovlev / Bartosz Bochno
  4. Mateusz Kostrzewski / Kacper Borowski
  5. Kirk Archibeque / Denzell Erves

Trenerem Turowa jest Mathias Fischer.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."