ZAPOWIEDŹ: Przedświąteczne podróże

ZAPOWIEDŹ: Przedświąteczne podróże

W sobotę w Tarnobrzegu, a w czwartek w Ostrowie Wielkopolskim – tuż przed świętami Energa Czarni wybrali się na małe tournée po Polsce. Na podkarpaciu zmierzymy się z walczącą o utrzymanie Siarką, dla której każde potencjalne zwycięstwo jest na wagę złota. Ekipa trenera Zbigniewa Pyszniaka nigdy się nie poddaje i u siebie zawsze jest groźna, więc nie możemy sobie pozwolić nawet na chwilę dekoncentracji. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 18:00.

Forma rywali

Od rozpoczęcia sezonu Siarka ma wielkie problemy z odnoszeniem zwycięstw. Choć potrafiła postraszyć Stal, Rosę i Polpharmę, po siedmiu kolejkach licznik jej wygranych wskazywał 0. Przełamanie nastąpiło niespodziewanie w Szczecinie, gdzie po wyrównanym meczu tarnobrzeżanie odnieśli swój pierwszy i jak na razie jedyny sukces w tym sezonie. W ubiegłej kolejce przegrali w Krośnie 83:75, ale tylko przez pierwsze kilkanaście minut byli równym rywalem dla beniaminka PLK, który w drugiej połowie całkowicie kontrolował przebieg meczu.

Co za nami?

Po niezakończonej sukcesem niezłej walce w Toruniu odnieśliśmy niespodziewanie łatwe zwycięstwo z Treflem, który tak rozdrażniliśmy, że w czwartek pokonał Turów. W Hali Gryfia wychodziło nam niemal wszystko, swój najlepszy mecz w naszych barwach rozegrał Marcus Ginyard, strzelcy wykorzystywali otwarte pozycje, a grę świetnie prowadzili Blassingame z Lewisem. Wygrana aż 89:58 jest naszą najwyższą w tym sezonie, a jej imponujące rozmiary i tak zostały nieco ograniczone w końcówce, gdy na parkiecie pojawili się nasi juniorzy.

Gwiazda przeciwników

Travis Releford (SF; 14,6 pkt; 3,9 zb.; 3,0 as.) – brat znanego z występów w Wilkach Morskich Szczecin Trevora równie dobrze radzi sobie na parkietach PLK. Do Siarki dołączył już po rozpoczęciu sezonu i szybko wypracował sobie pozycję lidera. Jest pierwszą opcją w ataku drużyny, bardzo dobrze gra 1 na 1 i często podejmuje zaskakujące, ale nierzadko dobre decyzje. Na dodatek może grać na wszystkich pozycjach obwodowych, co czyni go bardzo groźnym graczem. Marcus Ginyard będzie miał przy Relefordzie pełne ręce roboty.

Kluczowy pojedynek

Zane Knowles – Justin Jackson

Przymierzany w ubiegłym sezonie do gry w Anwilu Bahamczyk dość niespodziewanie wzmocnił w końcówce listopada Siarkę. I jest to wzmocnienie znacznie, ponieważ Knowles z marszu dołączył do grona najlepiej zbierających ligi, a z gry rzuca ze skutecznością aż 70%! Bezpośrednio rywalizować z nim będzie najprawdopodobniej Justin Jackson, który jest graczem o podobnej charakterystyce, bazującym na swoim atletyzmie. Obaj zazwyczaj zaczynają mecze na ławce rezerwowych i w końcówce pierwszej kwarty powinien rozpocząć się fascynujący, podkoszowy pojedynek.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Siarką rozegrane zostanie w sobotę (17 grudnia) o godz. 18:00 w Tarnobrzegu. Płatny przekaz wideo z meczu dostępny będzie na stronie emocje.tv.

Skład naszych rywali

  1. Brandon Brown / Wiktor Rycerz
  2. Krzysztof Jakóbczyk / Marcin Malczyk
  3. Travis Releford / Piotr Pandura
  4. Alex Welsh / Jakub Patoka
  5. Tomasz Wojdyła / Zane Knowles

    Trenerem Siarki jest Zbigniew Pyszniak.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."