ZAPOWIEDŹ: Przetopić Stal na prezenty

ZAPOWIEDŹ: Przetopić Stal na prezenty

Przebudowana i odbudowana Stal Ostrów Wielkopolski jest w trakcie serii czterech zwycięstw z rzędu i tuż przed świętami Energa Czarni postarają się o przerwanie jej dobrej passy. Przed nami bardzo trudne zadanie, ale do Ostrowa wybraliśmy się tylko w jednym celu – zwyciężyć! Mecz rozegrany zostanie w czwartek (22 grudnia) o godz. 18:00.

Forma rywali

Po niemrawym początku (1W-5P) w Stali przeprowadzono rewolucję – zmieniono trenera oraz trzech zawodników, a wzmocnienia w postaci Shawna Kinga, Roberta Tomaszka i Marca Cartera okazały się trafne. Zespół zaczął grać znacznie lepiej, wyraźnie z formą wystrzelił Aaron Johnson, co przyniosło trwającą do dziś serię 4 zwycięstw z rzędu. Nie były to jednak wygrane z drużynami walczącymi o najwyższe cele i prawdziwym sprawdzianem dla przebudowanej Stali będzie właśnie pojedynek z Energą Czarnymi.

Co za nami?

Zgodnie z planem – bez emocji, pewnie i przekonująco wygraliśmy z Siarką w Tarnobrzegu. Mecze na Podkarpaciu zawsze budzą pewien niepokój, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy nieprzewidywalna ekipa Zbigniewa Pyszniaka „wystrzeli”. Nie stało się to w ubiegłą sobotę i prowadzeni przez Jarka Mokrosa i Chavaughna Lewisa bez większych problemów mogliśmy dopisać na swoje konto dwa punkty. Strzelcy wykorzystywali przygotowane przez rozgrywających pozycje, Mokros i Ginyard walczyli o każdą piłkę, a środkowi latali nad koszami. Teraz należy to przekuć na kolejne zwycięstwo w Ostrowie Wielkopolskim.

Gwiazda przeciwników

Shawn King (C; 12,2 pkt; 8,8 zb.; 2,0 bl.) – król Ostrowa Wielkopolskiego do drużyny dołączył dopiero w połowie listopada, ale od razu stał się gwiazdą zespołu. Bardzo silny i atletyczny środkowy imponował już występami, w których zdobywał po 20 punktów czy 18 zbiórek, plasuje się w pierwszych piątkach ligi pod względem zbiórek, bloków i eval. Jego obecność na parkiecie zwalnia z obowiązku podkoszowej walki Szymona Szewczyka, który jako drugi najważniejszy gracz Stali może być bardziej efektywny. Obecność Kinga otworzyła też filigranowego (172 cm wzrostu) Aarona Johnsona, dla którego więcej miejsca do gry działa jak woda na młyn. Krótko mówiąc – King sprawił, że Stal stała się dużo lepszym zespołem.

Kluczowy pojedynek

Jarosław Mokros – Szymon Szewczyk

Powracający do swojej formy Jarek Mokros, w obliczu nieobecności kontuzjowanego Grzegorza Surmacza, ma na swoich barkach jeszcze więcej odpowiedzialności. Szybko został rzucony na głęboką wodę i o ile w Tarnobrzegu poradził sobie świetnie, o tyle w Ostrowie Wielkopolskim o powtórkę będzie zdecydowanie trudniej. Naprzeciwko Mokrosa stanie Szymon Szewczyk, przez lata podpora reprezentacji Polski, teraz bardzo wartościowy weteran. Ma on za sobą wiele dobrych występów w tym sezonie, ale nieraz zdarzyły mu się już mecze, w których był zupełnie nie widoczny. Wierzymy, że Jarka stać na to, by zafundować Szewczykowi kolejne takie spotkanie!

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Siarką rozegrane zostanie w przedświąteczny czwartek (22 grudnia) o godz. 18:00 w Ostrowie Wielkopolskim. Płatny przekaz wideo z meczu dostępny będzie na stronie emocje.tv.

  1. Aaron Johnson /  Marc Carter
  2. Porter Troupe / Tomasz Ochońko / Mateusz Zębski
  3. Łukasz Majewski / Kamil Chanas / Adam Kaczmarzyk
  4. Szymon Szewczyk / Christo Nikołow
  5. Shawn King / Robert TomaszekTrenerem Stali jest Emil Rajković.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."