ZAPOWIEDŹ: Ważny rewanż na Kociewiu

ZAPOWIEDŹ: Ważny rewanż na Kociewiu

W sobotę czeka nas trzeci mecz w ciągu ostatnich ośmiu dni, niezwykle istotny dla naszych dalszych losów w rywalizacji o jak najlepsze miejsce w play-off. W Starogardzie Gdańskim, gdzie zawsze gra się trudno, zmierzymy się z walczącą o awans do ósemki Polpharmą. Początek spotkania o godz. 18:00, przekaz wideo w serwisie emocje.tv.

Forma rywali

Polpharma ostatnio gra w kratkę, jednak jej forma jest odpowiednio wysoka, by wciąż realnie myśleć o awansie do play-off. Jej cel jest jasny – wygrać jak najwięcej spotkań do końca rundy zasadniczej i w obecnym ścisku w tabeli wyrwać się przynajmniej na 8 miejsce w tabeli. Dlatego też w rywalizacji z Energą Czarnymi na własnym parkiecie będzie szczególnie zmobilizowana. W ostatnim spotkaniu starogardzianie odnieśli cenne zwycięstwo w Krośnie, gdzie pokonali Miasto Szkła 85:74. 40 punktów wspólnie zdobyli Marcin Flieger i Anthony Miles.

Co za nami?

9 zwycięstw w ostatnich 11 meczach to imponujący wynik i dobrego wrażenia nie może zatrzeć nawet ostatni nienajlepszy występ z Siarką Tarnobrzeg. Najważniejsze, że wygraliśmy z ostatnim zespołem PLK 92:86, zainkasowaliśmy cenne dwa punkty i wciąż liczymy się w walce o jak najlepsze miejsce w play-off. Świetną formę zaprezentował Marcus Ginyard, który zdobył aż 27 pkt. (najlepszy jego występ w sezonie), dobrze zaprezentowali się także Grzegorz Surmacz (19 pkt., 8 zb.) i Chavaughn Lewis (15 pkt., 6 zb., 7 as.).

W pierwszej rundzie

Z Polpharmą mamy rachunki do wyrównania – między świętami a Sylwestrem starogardzianie po rewelacyjnej drugiej połowie wygrali w Hali Gryfia 75:66. Wynik po zmianie stron mówi sam za siebie – 30:49. W całym meczu zanotowaliśmy w zasadzie tylko kilka minut dobrej gry. W drugiej kwarcie udało nam się serią 11:0 wypracować 10-punktową przewagę, którą niestety roztrwoniliśmy w kilka minut trzeciej kwarty. Dla Energi Czarnych 17 pkt. zdobył Blassingame, w Polpharmie najlepszy był Uros Mirković, który zdobył aż 31 pkt. 8 zb.

Gwiazda przeciwników

Anthony Miles (SG/PG – 15,7 pkt., 1,5 as., 4,3 zb.) –  rzucający Polpharmy gra bardzo atletycznie, wykorzystuje swoją skoczność i szybkość w każdym elemencie gry. Jest jednym z najlepiej zbierających niskich graczy w PLK, będąc jednocześnie najlepszym strzelcem i najważniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Miles jest skuteczny z dystansu (38,5%), niemal nie pudłuje z linii rzutów wolnych, potrafi także zdobywać punkty po grze jeden na jednego. Powstrzymanie Milesa wydaje się być kluczowe, choć nie raz już okazało się, że albo jest to niemożliwe, albo Miles powstrzymać się musi sam. W pierwszym meczu naszych drużyn miał 13 pkt. i 11 zb.

Kluczowy pojedynek

Marcin Flieger - Chavaughn Lewis

Doskonały, swój najlepszy sezon w karierze Marcin Flieger rozgrywa właśnie teraz. W ostatnich tygodniach jest w kapitalnej formie, w dwóch ostatnich meczach zdobył w sumie 41 pkt., trafiając aż 9 z 15 rzutów z dystansu. Odpowiedzialny za kreowanie akcji Polpharmy doświadczony Flieger będzie wymagającym rywalem dla Chavaughna Lewisa, który będzie musiał sporo napracować się w obronie. Flieger ma się jednak czego obawiać – nasz rozgrywający jest znacznie wyższy i lubi korzystać z tej przewagi, skutecznie wbijając się w pole trzech sekund.

Zobacz lub słuchaj

Spotkanie Energi Czarnych z Polpharmą rozegrane zostanie w sobotę (8 kwietnia) o godz. 18:00 w Starogardzie Gdańskim. Płatny przekaz wideo będzie dostępny w serwisie emocje.tv.

Skład naszych rywali

Marcin Flieger / Jakub Schenk
Martynas Paliukenas / Anthony Miles
Thomas Davis / Szymon Długosz
Łukasz Diduszko / Karol Michałek
Martynas Sajus / Uros Mirković

Trenerem Polpharmy jest Mindaugas Budzinauskas.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."