ZAPOWIEDŹ: Wskakujcie w czerwień i zróbcie piekło!

ZAPOWIEDŹ: Wskakujcie w czerwień i zróbcie piekło!

Przed nami jedne z najtrudniejszych dla Energi Czarnych Derbów Pomorza w historii – nękani przez kontuzje polskich graczy będziemy musieli poradzić sobie z coraz lepszym AZS. Nie mamy wątpliwości, że naszych koszykarzy stać na heroiczne wyczyny – już udowodnili nam to w Szczecinie. Pamiętajcie, że Wasze wsparcie będzie nieocenione, zgotujcie na trybunach takie piekło, by zawodnicy poczuli ogień! Wszyscy na czerwono widzimy się w środę o godz. 18:15.

Forma rywali

Fatalna pierwsza część sezonu, w której AZS wygrał zaledwie 3 z 12 spotkań, już poszła w niepamięć. Przejęcie roli lidera drużyny przez Curtisa Millage’a było zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem rozgrywek dla koszalinian, którzy z byłą gwiazdą Stali Ostrów Wielkopolski zanotowali w styczniu serię zwycięstw z Siarką, MKS i Polpharmą. Tym samym znaleźli się w dość komfortowej sytuacji, wyraźnie odskakując grupie spadkowej. Ostatnio AZS nie poradził sobie z spotkaniach z Kingiem i Miastem Szkła, ale nie były to słabe mecze w wykonaniu ekipy Piotra Ignatowicza.

Co za nami?

Radość ze zwycięstwa w Kutnie i wielki smutek z powodu kontuzji Mantasa Cesnauskisa i Łukasza Seweryna. Ważną wygraną z Miastem Szkła okupiliśmy urazem kolejnego po Mantasie Polaka, przez co nasza „rotacja” skróciła się wyłącznie do Grzegorza Surmacza i Piotra Dąbrowskiego, wspieranych przez nieposiadających doświadczenia w ekstraklasie wychowanków naszego klubu. Z AZS czeka nas więc wyjątkowo trudna przeprawa, w której młodzi gracze muszą dołożyć coś od siebie, a polscy weterani nie mogą sobie pozwolić na niepotrzebne faule. – Bądźcie naszym brakującym Polakiem z ławki, bardzo Was potrzebujemy – apeluje do kibiców Grzesiek Surmacz.

W pierwszej rundzie

Są derby, więc nie może być nudno! W pierwszej rundzie mieliśmy bardzo wyrównany i emocjonujący mecz, zakończony happy-endem z prawdziwego zdarzenia. Przez 40 minut żadnej z drużyn nie udawało się zbudować wyraźnej przewagi, co kilka chwil prowadzenie zmieniało właściciela i doczekaliśmy się nerwowej końcówki – perfekcyjnie rozegranej przez Energę Czarnych. Na 3 min. przed końcem na 80:74 z dystansu trafił Stelmach i byliśmy w nie lada kłopotach. Były to jednak ostatnie punkty gospodarzy, na które odpowiedzieliśmy celnymi trójkami Ginyarda, Blassingame’a i – na 15 sekund przed końcem – Surmacza.

Gwiazda przeciwników

Curtis Millage (PG – 13,7 pkt., 3 zb., 3,3 as.) – ten 36-letni weteran po zaledwie miesiącu spędzonym w Koszalinie stał się największą gwiazdą AZS. Graczem, który odmienił oblicze drżącego o utrzymanie zespołu. Millage poprowadził w styczniu swój zespół do trzech zwycięstw z rzędu, jest najlepszym strzelcem, przechwytującym i drugim podającym drużyny. W ubiegłym sezonie w Stali Ostrów Wielkopolski urósł do rangi jednego z najlepszych zawodników ligi, pokazując ogromny potencjał. W tym sezonie, mimo wielkiego wpływu na AZS i dobrych występów, sprawia wrażenie, że jeszcze nie pokazał wszystkiego, na co go stać. Musimy zrobić wszystko, by nie miało to miejsca w środę!

Kluczowy pojedynek

Grzegorz Surmacz – Piotr Stelmach

Ostatnie wspominki najlepszych polskich buzzer beaterów serwisu polskikosz.pl przypomniały nam, jak bardzo zaszedł nam za skórę Piotr Stelmach, który jeszcze w barwach Zastalu w 2012 r. jednym rzutem wyrzucił nas z półfinału. Teraz autor jednej z najbardziej bolesnych przegranych w historii naszych występów gra w AZS i zmierzy się z Grześkiem Surmaczem, dla którego będzie to kolejne spotkanie niemal bez wytchnienia. W Kutnie nasz skrzydłowy spisał się znakomicie i jak sam podkreśla – czasem na boisku trzeba odetchnąć, ale w derbach nie będzie nawet sekundy na odpoczynek.

Zobacz lub słuchaj

Piekielne Derby Pomorza rozegrane zostaną w środę (1 lutego) o godz. 18:15 w gorącej Hali Gryfia. Obowiązujący dresscode – wszystkie odcienie czerwieni. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Słupsk w sieci Vectra, relację radiową przygotuje portal GP24.pl.

Skład naszych rywali

  • Curtis Millage / Marcin Nowakowski / Igor Wadowski
  • Kenny Manigault / Remon Nelson
  • Jakub Zalewski / Sławomir Sikora
  • Piotr Stelmach / Daniel Wall
  • Darrell Harris / Kevin Johnson / Przemysław Wrona

Trenerem AZS jest Piotr Ignatowicz.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."