ZAPOWIEDŹ: Wszystko w naszych rękach!

ZAPOWIEDŹ: Wszystko w naszych rękach!

Na czerwono, na stojąco, nie szczędząc gardeł – idziemy, żeby wygrać! Dziś rozegrane zostanie czwarte spotkanie ćwierćfinałowe z Anwilem, w którym musimy zwyciężyć. W serii przegrywamy 1:2 i stawiamy wszystko na jedną kartę. Największa sensacja w historii polskiego play-off jest możliwa i wspólnie zróbmy co w naszej mocy, by wrócić do Włocławka na mecz nr 5. Początek dzisiejszego spotkania w Hali Gryfia o godz. 17:45, transmisja w Polsacie Sport HD.

W rozegranym we wtorek meczu numer 3 zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko i podobnie jak w drugim spotkaniu we Włocławku, o sukcesie decydowała emocjonująca końcówka. Nie ma wątpliwości, że na zwycięstwo ma wpływ każda pojedyncza akcja, koszykarskie niuanse oraz oczywiście szczęście, które niestety dwa razy z rzędu sprzyjało Anwilowi. Wierzymy jednak w to, że jego limit podopiecznym Igora Milicicia już się wyczerpał i dziś to my będziemy skakać z radości.

To nie jest klasyczna rywalizacja zespołów z miejsc 1 i 8. Energa Czarni pewnie wygrywając pierwszy mecz udowodnili, że są równorzędnym rywalem dla lidera, mimo znacznie węższej rotacji. Jednak to właśnie dyspozycja fizyczna kluczowych graczy w końcówkach spotkań ma spory wpływ na rozstrzygnięcia. W naszych rękach były dwa rzuty na zwycięstwa, które okazały się minimalnie nieskuteczne, co w konsekwencji zamiast awansu do półfinału, daje nam teraz niekorzystne 1:2.

Mamy w swoich rękach wystarczająco atutów, by odmienić losy tej rywalizacji i jako pierwsza drużyna w historii polskiego play-off awansować do drugiej rundy z ósmego miejsca. Cały zespół musi zagrać bardzo dobrze, ograniczając ilość strat i rozbijając defensywę Anwilu dynamicznymi wejściami, jak w meczu numer 1. Niezbędne jest także utrzymanie intensywności w defensywie, która dotychczas ograniczała lidera PLK na zaledwie 72 straconych punktach.

Nie dopuszczamy do siebie myśli, że to może być ostatni nasz mecz w tym trudnym sezonie. Naszym celem jest zwycięstwo w Hali Gryfia i przeniesienie rywalizacji na decydujący mecz do Włocławka. Liczymy na Wasze wsparcie, które niesamowicie dodawało nam energii we wtorek, byśmy mogli wspólnie osiągnąć sukces. Idziemy, żeby wygrać!

Spotkanie nr 4 ćwierćfinału play-off między Energą Czarnymi a Anwilem rozegrane zostanie w czwartek (11 maja) o godz. 17:45 w Hali Gryfia. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport HD.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."