ZAPOWIEDŹ: Wypoczęci czy rozegrani?

ZAPOWIEDŹ: Wypoczęci czy rozegrani?

W miniony weekend Anwil rozegrał trzy mecze o Puchar Polski, Energa Czarni w tym czasie trenowali, odpoczywali i wracali do zdrowia. Jak przerwa od ligowych zmagań podziałała na obie drużyny? Przekonamy się o tym już w niedzielę, kiedy to obie ekipy zmierzą się we Włocławku. Początek spotkania w Hali Mistrzów o godz. 12:40, 10 minut wcześniej rozpocznie się transmisja w Polsacie Sport HD.

Forma rywali

Anwil ma za sobą bardzo pracowity weekend, ponieważ w turnieju o Puchar Polski rozegrał aż trzy mecze, przegrywając ostatecznie dopiero w finale ze Stelmetem BC. W pierwszej rundzie włocławianie pokonali MKS 73:67, w drugiej Miasto Szkła 77:68, ale w starciu z mistrzami nie mieli już szans – finał zakończył się wynikiem 57:79 na niekorzyść Anwilu. Teraz wracamy do rywalizacji ligowej i patrząc na układ w tabeli, czeka nas niezwykle ważny mecz. W niedzielę przekonamy się, co daje więcej korzyści – utrzymanie rytmu meczowego (Anwil), czy upragniony odpoczynek i szansa na powrót do zdrowia (Energa Czarni).

Co za nami?

Seria czterech zwycięstw z rzędu i dwa tygodnie odpoczynku, z uwagi na brak awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski. W drugiej rundzie jeszcze nie przegraliśmy, w pokonanym polu zostawiliśmy Polfarmex, AZS, Asseco i TBV Start. Zwycięstwa budują drużynę i teraz po spotkaniach z zespołami z dolnej części tabeli i awansie do ósemki zaczynamy serię meczów z najlepszymi drużynami w kraju. Do Włocławka jedziemy walczyć o zwycięstwo i choć nie jesteśmy faworytami, mocno wierzymy w sukces na Kujawach!

W pierwszej rundzie

To był bardzo wyrównany i emocjonujący mecz, w którym mieliśmy aż 14 remisów, a prowadzenie zmieniało się dziesięciokrotnie. Anwil udało nam się przełamać dopiero w połowie ostatniej kwarty, kiedy to seryjnie z dystansu trafiali Mantas Cesnauskis i czarni_slupsk Blassingame. W trzy minuty zanotowaliśmy od remisu po 67 serię 11:0 i zapewniliśmy sobie zwycięstwo. Goście nie poddawali się jednak i do ostatniej sekundy walczyli o zmniejszenie różnicy, co ostatecznie im się udało i spotkanie zakończyło się naszą wygraną 80:75. Naszymi najlepszymi strzelcami byli Blassingame i Kravish, a najwięcej kłopotów sprawił nam świetny pod koszem Josip Sobin.

Gwiazda przeciwników

Nemanja Jaramaz (SG/PG – 11,3 pkt., 1,1 as., 2,6 zb.) – pojawienie się Jaramaza w Anwilu już w trakcie sezonu było pewnym zaskoczeniem, ale to był bardzo dobry ruch władz włocławskiego klubu. Serb od początku udowadniał swoją przydatność, już w trzecim meczu zdobywając aż 29 punktów. To bardzo wszechstronny obwodowy, który w wyrównanym i zbalansowanym zespole Igora Milicicia jest jedną z najważniejszych postaci. Oprócz niezłej gry w ofensywie Jaramaz dokłada bardzo dobrą, agresywną i zgodną z wymaganiami trenera obronę.

Kluczowy pojedynek

David Kravish – Josip Sobin
Dawno nie było w PLK gracza o takiej charakterystyce, jak Josip Sobin. Chorwat nie jest wysoki jak na środkowego (203 cm), nie jest też atletą, a mimo to często nie jest także do powstrzymania dla obrońców. Doskonałe wyszkolenie i niekończący się repertuar zagrań w polu trzech sekund czynią Sobina bardzo groźnym zawodnikiem, który potrafi zdobywać punkty na wiele różnych sposobów. Jego piętą achillesową są natomiast rzuty wolne, których trafia zaledwie 32%. W pierwszym starciu David Kravish nie poradził sobie ze sprytnym Chorwatem, ale im dalej w sezon, tym nasz środkowy gra lepiej i będzie miał szansę się odegrać.
Zobacz lub słuchaj
Spotkanie Energi Czarnych z Anwilem rozegrane zostanie w niedzielę (26 lutego) o godz. 12:40 w Hali Mistrzów we Włocławku. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport HD, jej początek zaplanowano na 10 minut przed pierwszym gwizdkiem.
Skład naszych rywali
1.    Kamil Łączyński / James Washington
2.    Nemanja Jaramaz / Tyler Haws
3.    Michał Chyliński / Tony McCray
4.    Fiodor Dmitriew / Kacper Młynarski
5.    Josip Sobin / Paweł Leończyk

Trenerem Anwilu Włocławek jest Igor Milicic.
Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."